Brak urządzeń audio

Szukałam w google pomocy, ale jakiekolwiek radzone działania nic nie dają. Tak jak w temacie, w Panelu Sterowania, w Dźwiękach i Urządzeniach audio pojawia się napis “Brak urządzeń audio”, mimo że głośniki są podłączone.

Mam komp stacjonarny z systemem Windows XP Home Edition, karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]. Instalowałam różne sterowniki, ale nic nie pomogło.

Przy okazji przydałyby się chyba jakieś sterowniki graficzne. Jakie polecacie do procesora Intel Pentium III Xeon, 2600 MHz (7.5 x 347)?

Podłączenie głośników raczej nie ma nic do tego, że wyświetla się “Brak urządzeń audio” - to raczej wina braku wykrywania karty dźwiękowej. Ta karta to zapewne jakaś zintegrowana z płytą główną. Sprawdź w Biosie czy jest ona włączona (Enabled), jeśli jest włączona to niestety, ale trzeba szukać odpowiednich sterowników. Można też najpierw spróbować zainstalować to: http://www.hotfix.pl/infusions/pro_download_panel/download.php?did=210.

Co do sterowników graficznych, to takowe instaluje się dla karty graficznej, a nie dla procesora…