Brak urządzeń miksujących, zintegrowana AC'97

Witam.

Jest sobie komputer “nie wiadomo jaki i nie wiadomo skąd” (tzn. zasadniczo to z Kanady :D).

Sądząc po stylu obudowy - stary. Na obudowie ma naklejkę COMPAQ, uruchamia się też z początkowym COMPAQ na ekranie (jeszcze przed windowsem).

Jakiś czas temu działało na nim wszystko sprawnie, potem był format, instalowanie sterowników znajdowanych po łepkach w internecie i … nie działa dźwięk. Zasadniczo nie ma możliwości wybrania urządzenia miksującego (wszystko jest nieaktywne), nie można aktywować tej ikonki audio obok zegarka.

To wszystko instalował ktoś wcześniej, ja pojawiłem się dopiero z okazji problemów z kartą dźwiękową.

Od dwóch dni instaluję różne warianty sterowników dla karty dźwiękowej AC’97. Ze stron Realteka, Intela, HP…Wyniki – czasami w menadżerze urządzeń pojawia się ta ikonka z wykrzyknikiem (że urządzenie nie działa poprawnie), po niektórych sterownikach od razu wyskakuje komunikat, że “nie udało się uruchomić urządzenia”, po nie których komputer resetuje się w trakcie instalowania, a potem muszę uruchamiać w trybie awaryjnym i usuwać urządzenie bo inaczej windows resetuje się w kółko już podczas uruchamiania :slight_smile: ale…

…są przypadki, że wszystko udaje się gładko :? A na liście w menadżerze urządzeń wyświetlają się wszystkie urządzenia poprawnie (bez wykrzykników), a mimo to…jest tak jak napisałem na początku – gdy próbuję uruchomić jakiś dźwięk (np. rejestrator dźwięku) to pojawia się komunikat o braku urządzenia miksującego.

AIDA czy Everest pokazują, z tych najważniejszych:

  • mikroukład płyty głównej: Intel brookdale-G i845G

  • Karta dźwiękowa: intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC’97 Audio Controller [A-1]

  • niestety jako nazwę płyty głównej podają tylko: COMPAQ

(windows XP Prof, SP3)

Co do samego menadżera urządzeń dziwi mnie, że gdy samoczynnie wykrywa urządzenie to jest to coś o nazwie SigmaTel C-major Audio :?

(Poniżej zdjęcie z menadżera urządzeń. A może ten problem z PCI może mieć znaczenie w kwestii zintegrowanego audio ?)

http://imageshack.us/photo/my-images/824/menadzer.jpg

Moja prośba to czy ktoś na podstawie tych danych potrafi określić jaki to komputer COMPAQ, albo jakie sterowniki są dla niego odpowiednie – również do chipsetu – bo przez ten problem z PCI podejrzewam, że ktoś zainstalował nieodpowiednie albo nie kompletnie i chyba będę musiał zrobić to od nowa, tylko potrzebuję wiedzieć…czym ?

A może ma to związek z zupełnie innymi kwestiami (jakie znalazłem szukając rozwiązania: problem svhost i grzebanie w rejestrze - co uczyniłem ale nie pomogło), albo np. to rozwiązanie, które znalazłem na YouTubie i jest ustawione jako mój kolejny krok do zrealizowania


Ta porada z tego filmiku sugeruje odinstalowywanie SP3 i powrót do SP2 :confused: — to na razie za nią podziękuję.

Więc pozostaję przy pytaniu/prośbie czy ktoś potrafi określić na podstawie ww. danych sterowniki do chipsetu i karty dźwiękowej ?