Brak użytkownika dla Procesów w Menadżerze Zadań

(tomilipin) #1

Witam,

W Menadżerze Zadań, zakładka Procesy kolumna Nazwa użytkownika jest pusta :?

Jedyny proces - Proces bezczynności systemu ma przypisanego użytkownika SYSTEM. Każdy inny proces, również niesystemowy ma to pole puste. Poniżej screen. Dodatkowo, w zakładce Użytkownicy jest zupełnie pusto - nie ma żadnego użytkownika.

Nawet nie wiem kiedy to się stało, komputer zachowuje się normalnie, nic złego się nie dzieje. Nie mam też żadnych wirusów czy grzybów :wink:

System Win XP Pro + SP2 i wszystkie poprawki i aktualizacje.

f1ec9dc5cb2a6211m.png

(adam9870) #2

Na jakie konto jesteś aktualnie zalogowany i jakie konta i o jakich uprawnieniach są utworzone w systemie? Jeśli nie wiesz jak to sprawdzić to skorzystaj z apletu Konta użytkowników, który jest dostępny w Panelu Sterowania.

Czy po zaznaczeniu opcji Pokaż procesy wszystkich użytkowników na zakładce Procesy w Menedżerze zadań coś się zmienia?

(tomilipin) #3

Na swoje :stuck_out_tongue: Mam uprawnienia admina - to było jedyne konto utworzone podczas instalacji systemu.

Jest tylko moje konto (administrator) oraz wyłączone konto gościa. Jakiś czas temu dołożyłem konto dla brata (z ograniczeniami) ale gdy już nie było potrzebne, usunąłem je.

Absolutnie nic się nie zmienia.

(Adamixus) #4

Mam dokładnie ten sam problem.

Pomaga wylogowanie (przez Menedżer zadań), które to trwa ok. 3 minut, po czym wszystko działa jak powinno.

Już wcześniej spotkałem się z czymś takim u siebie, ale jak się pojawiło - tak znikło i nie wiem, jaka jest tego przyczyna. Nic nie zmieniałem w kontach użytkowników w ostatnim czasie.

(tomilipin) #5

U mnie to się pojawiło najprawdopodobniej po założeniu i usunięciu konta z ograniczeniami. Restart nie pomagał. Nie próbowałem jednak się wylogowywać... Teraz jestem od jakiegoś czasu po formacie i wszystko śmiga jak trzeba :slight_smile:

(Adamixus) #6

A czy da się jakoś uniknąć formatu?

(tomilipin) #7

Tak, wystarczy go nie robić 8)

A na poważnie to nie wiem, ja zrobiłem więc raczej nie potrafię odpowiedzieć na pytanie...

(Adi284) #8

Start --> Uruchom --> services.msc --> ( odszukaj ) Usługi Terminalowe

jeżeli tą usługę ( Usługi Terminalowe ) masz wyłączoną to ja włącz, ustaw na automatyczne uruchamianie, zrestartuj kompa i sprawdz efekty :wink: