Brak Windows 7 przy wyborze systemu

(Szczyper14) #1

Witam, mam dość nietypowy problem, wczoraj kolega przyszedł do mnie z dyskiem żebym zainstalował mu Windows 7, zainstalowałem go na innej partycji niż windows xp zeby na wszelki wypadek mógł do niego wrócic, u mnie wszystko grało jednak u niego przy wyborze systemu nie ma Windows 7, co teraz zrobic ?

(niezDarek) #2

tak się nie robi, system należy instalować na sprzęcie na którym będzie działał windows instaluje odpowiednie swoje sterowniki pod konkretny sprzęt

jeszcze pytanie, kolega posiada licencje na Windows 7 ??

(Szczyper14) #3

Tak posiada (to jego windows), mamy praktycznie te same części komputerów więc pomyślałem że powinno to się udać.

(Piotrkijak) #4

Systemu nie instaluje się na innym komputerze niż ma pracować, ponieważ może to poskutkować tym, że na właściwym komputerze system nie będzie chciał działać, albo będzie działać z tymże będzie non stop wyrzucać błędy krytyczne. Co do zadanego pytania da się to naprawić. Zapraszam do zapoznania się z tym poradnikiem: http://helpc.eu/odzyskiwanie-bootloader ... t2880.html z Siódemką jest tak samo, tak więc nie przejmuj się, że poradnik jest pod Vistę, bo na Siódemce również zadziała.

(system) #5

I co z tego :razz: Możecie mieć identyczne części a i tak nie pójdzie. A numery procka to husteczka ? wiesz po czym system identyfikuje komputer ? Chyba nie . Pomijam już kwestie legalności takich działań.

(Szuri21) #6

Dokładnie tak jak jak koledzy powyżej powiedzieli.

Windowsa musisz zainstalować na danym konkretnym sprzęcie. Tym bardziej, jeśli jest on legalny (a tak piszesz) to powinieneś wiedzieć, że jeśli go aktywowaliście, to u kolegi nawet jakby się odpalił, wy mielibyście identyczne podzespoły, to wyskoczyłby alert, że kolega padł ofiarą piractwa.

(Piotrkijak) #7

I dodatkowo M$ odmówiłby aktywacji telefonicznej i zablokowałby klucz.