Brak Windowsa w bootmanagerze

Witam

Od kilku dni, po instalacji kolejnego Linuksa :smiley: , w bootmanagerze przestał pojawiać się wpis Windows XP. Przy instalacji pingwinka próbowałem spartycjonować mój stary twardy dysk. Windowsa trzymam na nowszym. No więc kiedy wyświetlił się komunikat, iż nie można utworzyć partycji, wybrałem opcję Cały Dysk. System się zainstalował, wszystko spokojnie… Chcę uruchomić Windowsa. Patrzę, ale nie ma takiej pozycji!! Spróbowałem z konsolą naprawczą, myślałem, że uszkodziła się tablica alokacji, albo plik boot.ini. Chcę więc wpisać odpowiednie polecenia,a uparte okienka odpowiadają mi, że hasło administratora jest błędne. Ale to niemożliwe, ponieważ do każdej rzeczy używam takiego samego, 10 literowego…

W jaki sposób mogę przywrócić okienka do stanu używalności?(nie licząc formatu, oczywiście)

Cóż, używając formatu przez instalatora linuksa usunąłeś także pierwotny wpis MBR, gdzie były informacje o windowsie i sposobie jego odpalenia. Rozumiem, że dysk z linuksem jest dyskiem mającym pierwszeństwo rozruchu w biosie. Nie pomoże tutaj zamiana kolejności startu dysku, ale możesz spróbować, w końcu nie mam pełnego obrazu sytuacji. Jak nic z tego, to masz problem, zwłaszcza że zapodziałeś hasło do konsoli. fixmbr załatwiłby sprawę, ale i linuksa przy okazji. Przy tego typu operacjach wypada robić kopię MBR.

Co do hasła:

http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

Przydatne narzędzie do resetowania hasła, odpalane z flopka lub CD :wink:

Pzdr.