Brak współpracy pomiędzy Avastem i Zone Alarm

Problem mianowicie jest taki. Posiadam na kompie zainstalowane ZoneAlarm Security Suite, tyle że jakimś dziwnym sposobem nie chce aktualizować mi się w nim antywirus więc postanowiłem zainstalować Avasta. Wczoraj po zainstalowaniu wszystko było w jak najlepszym porządku ale dzisiaj po ponownym uruchomieniu komputera zaczęły się problemy:

  • najpierw brakowało mi paska ‘start’ - w jego miejscu był ciemnoniebieski pas

  • później po resecie załadowało się wszystko normalnie ale komputer odmówił posłuszeństwa - kiedy wszedłem w mój komputer nie wyświetlały się dyski; jak chciałem uruchomić jakikolwiek program lub aplikację (Firefox, menedżer systemu za pomocą ctrl+alt+del) nic po prostu się nie działało (na chwilę pojawiała się klepsydra przy kursorze ale żadne okno się nie otwierało).

Czy to może być problem ze względu na konfigurację ZoneAlarma lub avasta? Jeden zakłóca pracę drugiego?

Może być.

Ja jak miałem Zone alarma, to net mi nie chodził.

Wymień Zone na Comodo, jest prostszy w konfiguracji.

No ale pic polega na tym, że ja nie mam żadnych zastrzeżeń do ZoneAlarma. Na moim kompie normalnie działa ale aktualizuje mi się w nim prawidłowo antyvir.

Tutaj na tym komputerze, o którym pisałem w poście wyżej antyvir w nim nie chce się zaktualizować, dlatego zainstalowałem Avasta. Bez Avasta wszystko było w jak najlepszym porządku. Nie jest to mój komputer, a osoba do której on należy mniej więcej już opanowała kontrolę nad ZoneAlarmem i komunikatami z niego wyskakującymi dlatego nie chciałbym tutaj nic zmieniać.

Ktoś wie jak te 2 programy ze sobą pogodzić żeby wszystko działało sprawnie i skutecznie?

Może się ze sobą gryzą antywirusy

Wyłączyłem w ZoneAlarmie antywirusa bo i tak nie było z niego pożytku skoro nie mogłem go zaktualizować.

ZoneAlarm to najprostszy pod względem konfiguracji firewall. :lol:

Nigdy nie miałem z nim problemów, uzywałem wersji free a kiedyś testowałem IS.

Musisz zezwolić proceom od Avasta, by łączyły się z netem w celu aktulaizacji. Aha. Weź wyłącz Ochronę sieciową w Avast.

Nigdzie nie napisałem, że mam problem ze skonfigurowaniem ZA. Napisałem, że instalowałem go na 2 kompach i póki pracował samodzielnie to nie miałem z nim problemów.

Zezwoliłem wszystkim procesom Avasta na łączenie się z netem.

Gdzie mogę tą ochronę sieciową wyłączyć?

Skaner dostępowy Avast! w trayu (koło zegara :stuck_out_tongue: )>ochrona sieciowa>wyłącz

To tak również próbowałem i nic to nie zmieniało. Zastanawiałem się tylko czy tego nie dałoby rady wyłączyć na stałe tylko nie wiem jak :smiley: Bo jak zrobię tak jak piszesz to przy następnym uruchomieniu komputera z powrotem mam to włączone.

to trochę dziwne #-o A czy nie masz przypadkie Ochrony proaktywnej w Zone Alarm??? Tj bokowanie procesówm dostępu do rejestru, uruchamiania aplikacji itd.??? Może coś poblokowałeś. Wyłącz tą ochronę i zobacz

Teraz nie wiem o czym do mnie rozmawiasz :< gdzie to mam sprawdzić i co dokładnie?

A już wiem. Wyłącz OS Firewall w Zone Alarm :smiley: Masz taką opcję w zzakładce tej co ustawiasz dostep programów do neta. Poszukaj tam i wyłącz to.

Ale czy to nie będzie oznaczało, że komp pozostanie bez ochrony?

=P~ Pozostanie bez ochrony. Ale sprawdz.

PS

Pamiętam, ze też miaęłm ekstra prblemy z tym modułem.

Za chwilę sprawdzę, tylko muszę jeszcze raz zainstalować Avasta. Ale co do Twojej porady to na dłuższą metę takie rozwiązanie w razie co odpada. Nic innego nie da się zrobić, żeby to pogodzić? Z tego co czytałem w necie ludzie normalnie pracują korzystając z jednego i drugiego programu.

Dodane 03.05.2009 (N) 21:33

Zrobiłem tak jak radziłeś i wyłączyłem to. Po ponownym uruchomieniu kompa problem powrócił ;]

Czyżby najlepiej było jakbym darował sobie tego Avasta? Jeśli tak to może ktoś mi powie czemu podczas aktualizacji antywirusa w ZoneAlarm pojawia się komunikat: ‘The task encountered an error’?

Znam ten problem, mam ZA Pro i chciałem zainstalować Avast!. Podczas instalacji Avasta pojawił się komunikat, że Avast i ZA źle współpracują i że Avast nad tym pracuje. Zainstaluj innego antywirusa.