Brak wykrywania monitora po starcie windowsa

witam, mam taki problem. Otóż po uruchomieniu windowsa odpala mi się jego logo i parametry kompa, następnie pokazuje się windows z tym paskiem wgrywania i lipa. Monitor jest czarny, nie pokazuje się pulpit. Nic nie widać na nim, a niewiem jak to zmienić. wiem tylko ze kolega coś namieszał w ustawieniach monitora i po restarcie systemu tak mu zostało. jest jakieś wyjście z tego?? Próbowałem zresetować biosa ale to nic nie pomogło, odpalałem też kompa z plytki windowsa i to samo nawet z trybu awaryjnego nic nie pomagało dalej był czarny ekran. Pomóżcie bo już zgłupiałem :frowning:

(edit)

system raczej nie, bo on się normalnie wgrywa tyle że nie wydać pulpitu ani niczego. Bo nawet po wyłączeniu go za pomocą guzika power słychać znajomy dzwięk wygaszania windy :frowning:

(edit)

no niestety po wejściu w tryb awaryjny z wierszem poleceń na monitorze mam tylko mrygającą białą kreskę w lewym górnym rogu i to wszystko. myślę że jednak system coś nawala bo ten tryb nie chce się uruchomić i chyba pozostanie mi tylko format c a najgorsze jest to ze nie mam płytki bootowalnej windowsa :frowning:

A czasem system się nie posypał??Może to nie wina monitora

to że system zaczyna startowa nie znaczy że nie mógł się posypać.

Spróbuj wystartować np z jakiegoś LiveCD albo z płytki XP

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP.

  • Przywróć do czasów sprzed awarii.

Jestem administratorem sieci szkolnej dostawa EFS 2008. Podczas logowania zdarza się. że pojawia się komunikat: monitor nie wykrywa ustawień następnie ekran pozostaje czarny i nie można nic zrobić. Po kilku próbach włączenia i wyłączenia jednostki udaje się zalogować do domeny. Komputery oparte są na Viscie. Jak rozwiązać ten problem?