Brak zakladki "ogolne" (folder), pusty "moj komputer"

Czesc.

Po instalacji Service Pack 1 dla Vista system zaczal dzialac “dziwnie”. System (Vista Hoomie Premium ) byl instalowany od zera (instalacja + update).

Aktualnie mam wszystkie aktualizacje, lacznie z tymi najnowszymi (20.01.09).

“Dziwne” rzeczy to kolejno:

* brak zakladki ogolne we wlasciwosciach folderu.

Dosc dlugo googlowalem w poszukiwaniu informacji, w koncu dotarlem do opisow dot. "browseui.dll’. Probowalem go przerejestrowac

w cmd.exe lecz bezskutecznie. Dostawalem blad, ze “modul zaladowany, ale nie znaleziono wejscia (…) sprawdz czy browseui.dll jest prawidlowa biblioteka”.

Integralnosc plikow jest ok, sprawdzona tool’em windowsa. Podmianka browseui.dll na starsza wersje pobrana z dll.com rowniez nie pomogla.

Ten gosc tez ma taki problem: http://www.vistax64.com/vista-general/1 … ssing.html

… jak i dwoch innych, ktorych posty znalazlem na google. Lacznie 4 posty w calej sieci, wszystkie bez odpowiedzi, + jeden na forum microsoftu (gdzies na msdn).

Problem powstal tak jak wspomnialem, po instalacji aktualizacji natomiast jakakolwiek proba zlokalizowania problemu metoda prob i bledow jest niemozliwa.

* Po uruchomieniu systemu brak tray’a, godziny. System nie odswieza ekranu, tzn. prawy->odswiez->klik i na ekranie zostaje napis “odswiez” i nachodzi na cokolwiek bym nie otworzyl. System jest w stanie takiej dziwnej stagnacji, nie bardzo chce otwierac dokumenty, ‘moj komputer’ jest pusty, nie wczytuje w ogole ikon.

Restart explorera nic nie daje. Problem wystepuje czasami po uruchomieniu komputera. Mam 2 konta uzytkownika i czasami bywa tak, ze u mnie jest ok, a drugie konto sie zawiesza (przelaczam sie na nie i pulpit jest “zawieszony”). Nastepnie wracam do siebie i jest ok…

Zawsze pomaga restart.

Zastanawiam sie, czy odnosnie drugiego problemu, jakis zwiazek moze miec hibernacja (ktora rowniez znikla, ale juz mam fix’a).

Tak ogolnie rzecz biorac, ja naprawde lubie MS :slight_smile: nie jestem uprzedzony i w ogole, ale szlag mnie trafia jak instaluje system “from scratch” i dzieja sie takie rzeczy.

Pany z supportu MS powiedzialy, zebym odeslal laptopa do producenta. No bardzo dobry pomysl, zwlaszcza ze to “DELL”, NY, USA.

Mam nadzieje, ze Wasze ewentualne sugestie pomoga mi rozwiazac ten problem (“te problemy”). Skonczyl mi sie juz zasob pomyslow, no i cierpliwosci tez.

PS:

Zdjecia z pulpitu: http://www.speedyshare.com/692688593.html prezentujace moj problem.

Dodane 22.01.2009 (Cz) 7:01

Ok, widze, ze nikt nie byl w stanie pomoc.

W takim razie prosze aby ktos pokazal mi swoja kopie klucza:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

Mam watpliwosci co do kilku wartosci, ktore sie tam znajduja a niestety nie posiadam kopii rejestru.

Przypomne ze chodzi o system Windows Vista SP1 Home Premium.

Dzieki i pozdrawiam :slight_smile: