Brak zmiany IP przez Router TL-WR543G

Mam dynamicznie zminiane IP, które przydziela mi firma. Nie jest to neostrada tylko dostawca kablówki i internetu. Podczas połączenia bezpośredniego z modemem mam za każdym razem inny adres IP natormiast gdy jestem podłączony do routera mam cały czas ten sam adres IP. Co można zrobić aby adres IP się zmieniał przez Router??

Hej,

Ale mówisz o adresie publicznym czy prywatnym? Generalnie routery na podstawie MACa karty przydzielają jeden z lokalnych adresów IP do konkretnego komputera. Ale nie ma to wpływu na otrzymywanie adresu publicznego przez router od operatora.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Publiczny który się zmienia a w routerze mam ustawione dns, podsieci i wykrywa on tylko jedno IP. Moje pytanie brzmi czy router może zmienić adres IP który będzie mi przydzielany czy będzie on tylko i wyłącznie stały.

Nie wiem czy kolega to zrozumiał ale ip przydzielany ci od operatora (ten jak twierdzisz publiczny) możesz odczytać z systemu gdy masz podłączony modem bezpośrednio do komputera ale jak modem jest podłączony do routera to on otrzymuje ip od operatora i nie da się go tak sprawdzić (jedynie w ustawieniach routera) ponieważ to on nadaje ip twojemu komputerowi a ten który odczytujesz z systemu nie jest wtedy tym publicznym ip pod którym jesteś widoczny w sieci.

To jaki ip dostanie twój komputer od routera zależy od jego ustawień, przy typowych standardowych ustawieniach routery przydzielają ip łączącym się z nim komputerom (i innym urządzeniom) według kolejności podłączania po kolei zaczynając od najniższego wolnego co w przypadku gdy do routera podłączasz tylko jeden komputer oznacza że zawsze dostanie on ten sam ip.

Twój ip publiczny pod którym jesteś aktualnie widoczny w sieci można sprawdzić przy pomocy stron takich jak np. http://www.whatismyip.com/

A co do zmiany ip nadawanego przez operatora to nawet jak jest on zmienny to nie ma żadnej kontroli nad tym kiedy się on zmieni ani czy zostanie ci nadany inny ip.

To że ip jest zmienny oznacza jedynie tyle że może się on zmieniać i o tym jaki ip dostaniesz (czy inny czy taki sam) decyduje serwer DHCP operatora.

Czyli aby mieć za każdym razem jak serwer mi przydzieli nowy adres muszę być podłączony do modemu bezpośrednio.

Hej,

Bez znaczenia - router też otrzymuje zmieniony adres IP. I pod takim adresem jesteś w sieci widziany. Wszystko to zasługa NATa - https://www.google.com/url?q=http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Network_Address_Translation&sa=U&ei=hWo2VIivKKHnyQO35YLgDA&ved=0CBIQFjAB&usg=AFQjCNEgEnlvnEmd0JTnBUycH1VTTL_EfQ. Prościej będzie, jeśli napiszesz, co chcesz osiągnąć przez zmiany adresu IP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zależy jak zmienia się IP. W sieciach PPP adres zmienia się często przy każdym nawiązaniu połączenia (tutaj nie musi działać serwer DHCP). W sieciach, gdzie serwer DHCP decyduje o IP, może to być bardziej skomplikowane i np. niekoniecznie restart routera wystrczy do zmiany IP, bo zanim dzierżawa wygaśnie, prawdopodobnie dostanie ten sam adres. Jeśli dzierżawa wygasa i host zarząda ostatnio używanego adresu i jeśli będzie on wolny, DHCP go przypisze. To powoduje, że pomimo zmiennego IP, można mieć długi czas ten sam adres. Proces odnowy IP przebiega na chwilę przed zakończeniem dzierżawy, więc jeśli chcesz mieć inne IP, odłącz router od sieci kilka minut przed zakończeniem dzierżawy i włącz po kilku minutach, jeśli adres otrzyma ktoś inny, dostaniesz nowy.