Brak źródła na stronie

Witam

Chcialem sie dowiedziec co zrobic i jak zrobic aby nie bylo widac zrodla strony?

Mam nadzieje ze ktos mi pomoze :wink:

A co? Wstydzisz się? Nie da się.

Nie wstydze ale widzialem juz strone na ktorej zrodlo w 80% bylo ukryte ;]

mck1964 mozna to zrobic za pomoca JS, ale nie bedize to zgodne ze standardami, no i nie ma czegos takiego jak 100% zabezpieczenie, kto chce i tak znajdzie, trudne to nie jest…

nie da się ukryć źródła, przeglądarka musi wiedzieć co ma wyświetlać, więc musi mieć źródło

Airborn niekoniecznie, można zmaskować przy pomocy JS aby wyswietlały sie inne znaki, w efekcie wyglada to tak jak zaśmiecony dokument, a strona wyswietla sie poprawnie…

AZPR ale JS zawsze można wyłączyć

szyfrowanie stron(powodzenia)

Wystarczy trochę pomyśleć. żeby zobaczyć źródło należy kliknąć prawym klawiszem myszy i z menu które się pojawi wybrać opcję ‘pokaż źródło’.

Przy średniej znajomości javascriptu można napisać prosty skrypt, którego zadaniem będzie blokowanie wyświetlania menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy( można ustawić także alert). W ten sposób nie wyświetli się menu a co za tym idzie druga osoba nie zobaczy źródła którego nie chcemy nikomu udostępniać.

Oczywiście kto już bardziej się zna obejdzie i to ograniczenie, ale przecieź nie wszyscy w sieci wiedzą jak je ominąć… :smiley:

Powodzenia, Pioteer

pioteer tak zrobisz coś takiego szczegolnie na Operze :smiley: no i juz nie wspomne o menu widok :wink:

Owszem ale są tacy co korzystają z tego wyłącznie z menu pokazującym się po kliknięciu prawym przyciskiem. Wiem że w menu Widok wszystko jest jednak nie wszyscy wiedzą że z tego także się korzysta . Sposób na niezbyt “entelegentych” internautów. :slight_smile:

Odnośnie pytania to jednak najlepsze będzie szyfrowanie tak jak powiedział a raczej napisał kolega @floyd