Brakujące miejsce na Partycji E

Witam serdecznie,

Bardzo proszę o pomoc kogoś mądrzejszego ode mnie w tych sprawach. Na mojej partycji E (system mam na C) brakuje 200 GB miejsca (Różnica między zaznaczonymi wszystkimi plikami i pojemnością partycji). Formatowaliśmy ją, ale problem znów się powtarza… Mam nawet we właściwościach E-> Zabezpieczenia-> Nazwy grup lub użytkowników-> Komputer odhaczoną opcję zapisu komputera na partycję E, ale jest zaznaczone przy użytkownikach komputera.

Proszę o pomoc, bo problem jest frustrujący- 43% mojej ogólnej dyskowej powierzchni zniknęło. Rozumiem, że na C mogłoby to być w plikach tymczasowych, ale systemu nie mam na E…

Ale może masz partycję E skonfigurowaną (niepotrzebnie!) do przywracania systemu i system zapisuje tam kolejne punkty samoczynnie?

To też są swego rodzaju pliki “tymczasowe”. Na dodatek niewidoczne!

  1. Wyłącz hibernację:

http://plom.pl/jak-wylaczyc-hibernacje-w-windows-7/

  1. Usuń wszystkie punkty przywracania systemu oprócz ostatniego.

  2. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Wykonałem punkty 1-3. Niestety nic nie pomogło (punkty przywracania systemu usunąłem oczyszczaniem dysku). Może jakieś inne koncepcje?

Przeskanuj partycję za pomocą SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator

Dziękuję bardzo, SpaceSniffer mi bardzo pomógł :slight_smile: Okazało się, że to backupy tyle zajmują… Wiecie może co zrobić, aby znowu sytuacja się nie powtórzyła i backup tyle nie zabierał mi miejsca?

Tworzenie kopii zapasowej można dowolnie konfigurować. Zrób tak, aby wykonywało kopię faktycznie potrzebnych elementów systemu. U mnie kopia zajmuje około 5 GB.