Brakujące sterowniki do FSC Amilo V3505?


#1

Witam!

Mam pytanie. Zakupiłem notebook'a marki Fujitsu-Siemens V3505 T2450. Do sprzętu dołączana była Vista... po półgodziny przeinstalowałem na XP, którego mam z MSDN'u, ale ku mojemu zdziwieniu pudełko nie zawierało żadnych sterowników, ani programów w stylu Acrobat Reader czy Nero. Stąd moje pytanie czy taka płyta powinna być? Mam płytę Recovery DVD, Vista Upgrade i Bluetooth (sterowniki). Sprzedawca twierdzi, że nie powinno jej być. Z góry dzięki za rzeczową odpowiedź.


(Slawomirb) #2

czesc

a możesz napisać jak obszedles brak sterownikow do sata przed instalacją WinXP


(fiesta) #3

Wszystko masz na ukrytej partycji (do tego żeby postawić system od nowa łącznie ze sterami pod Vistę masz płytę recovery).

I sprzedawca ma rację.

8)

Sterowników pod XP musisz poszukać na stronie producenta laptopa.


#4

Brak sterowników idzie obejść przez wyłączenie w Biosie funkcji ACPI (czy jakoś tak), w moim przypadku to pomogło :smiley: pozdrawiam. A odnośnie tej ukrytej partycji, to była... tylko, że troszkę ją w sklepie skopali, bo zaczęli instalkę visty (żeby zobaczyć jak laptopik chodzi), ale w którymś etapie instalacji wyszedł komunikat, że słaba bateria czy coś takiego, więc po prostu wyłączyli laptopa.... no i instalka się posypała, kombinowałem, kombinowałem i nawet nie przypuszczałem, że jest jakaś ukryta partycja. Po prostu pokasowałem partycje, poformatowałem i zainstalowałem system od nowa... i stąd był mój problem. Goście ze sklepu umyli ręce... no ale nic, dałem sobie radę bez nich i laptopik jak na razie świetnie się sprawdza.