Brakujące sterowniki do FSC Amilo V3505?

Witam!

Mam pytanie. Zakupiłem notebook’a marki Fujitsu-Siemens V3505 T2450. Do sprzętu dołączana była Vista… po półgodziny przeinstalowałem na XP, którego mam z MSDN’u, ale ku mojemu zdziwieniu pudełko nie zawierało żadnych sterowników, ani programów w stylu Acrobat Reader czy Nero. Stąd moje pytanie czy taka płyta powinna być? Mam płytę Recovery DVD, Vista Upgrade i Bluetooth (sterowniki). Sprzedawca twierdzi, że nie powinno jej być. Z góry dzięki za rzeczową odpowiedź.

czesc

a możesz napisać jak obszedles brak sterownikow do sata przed instalacją WinXP

Wszystko masz na ukrytej partycji (do tego żeby postawić system od nowa łącznie ze sterami pod Vistę masz płytę recovery).

I sprzedawca ma rację.

Sterowników pod XP musisz poszukać na stronie producenta laptopa.

Brak sterowników idzie obejść przez wyłączenie w Biosie funkcji ACPI (czy jakoś tak), w moim przypadku to pomogło :smiley: pozdrawiam. A odnośnie tej ukrytej partycji, to była… tylko, że troszkę ją w sklepie skopali, bo zaczęli instalkę visty (żeby zobaczyć jak laptopik chodzi), ale w którymś etapie instalacji wyszedł komunikat, że słaba bateria czy coś takiego, więc po prostu wyłączyli laptopa… no i instalka się posypała, kombinowałem, kombinowałem i nawet nie przypuszczałem, że jest jakaś ukryta partycja. Po prostu pokasowałem partycje, poformatowałem i zainstalowałem system od nowa… i stąd był mój problem. Goście ze sklepu umyli ręce… no ale nic, dałem sobie radę bez nich i laptopik jak na razie świetnie się sprawdza.