Brakujący rdzeń w Dual Core e2220


(P4nyoo) #1

Witam. Po wymianie starego procesora (2-3 lata temu) na nowy, komputer włączał się tylko z jednym rdzeniem. Jeśli komputer uruchomię ponownie (nieważne czy w post screenie czy w systemie operacyjnym) to wszystko będzie w normie. Próbowałem instalować różne systemy, dociskać procesor, czyścić styki ale nic nie pomogło. Chciałbym skorzystać z waszych porad i w końcu naprawić tę usterkę.

Procesor: Intel® Pentium® Processor E2220 http://ark.intel.com/Product.aspx?id=32430

Płyta główna: MSI P4M890M-L/IL http://www.msi.com/product/mb/P4M890M-L-IL.html

Bios: AMI BIOS 1.3

Pozdrawiam, Paweł


(Dimatheus) #2

Hej,

Bardzo prawdopodobne, że nic z tym nie zrobisz. Gdy sprawdzisz listę obsługiwanych CPU, zauważysz brak Twojego procesora. Niestety producent nie udostępnia kolejnej aktualizacji BIOS'u, która wspierać będzie procesor z nieco innej linii, bo z linii Dual Core.

:arrow: Ewentualnie sprawdź w BIOS'ie w zakładce CPU Configuration (karta Advanced BIOS Features) czy nie ma tam żadnych opcji, które umożliwiłyby widoczność rdzenia.

:arrow: Czy uruchamiając przystawkę msconfig.exe i wybierając z zakładki Uruchamianie przycisk zaawansowane masz możliwość zaznaczenia uruchamiania systemu z dwoma rdzeniami?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(P4nyoo) #3

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nic takiego nie znalazłem. Tak myślałem, że nic z tego nie będzie, ale sprzętu nie szkoda :-D. Miałem go oddać i nie chciałem, aby sprawiał jakieś problemy :roll: .

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam,

Paweł


(Dimatheus) #4

Hej,

Skoro tak, to wszystko wskazuje na to, że po prostu płyta główna nie jest w stanie obsłużyć poprawnie wspomnianego procesora i jego obu rdzeni. Jeśli procesor zostawisz w płycie, nie powinien powodować problemów - po prostu będzie nadal widoczny jako procesor z jednym rdzeniem.

Pozdrawiam,

Dimatheus