Brakujący/zepsuty wpis odinstalowanego programu w rejestrze

Sprawa wygląda tak, że X miesięcy temu ze swojego PCta odinstalowałem Far Cry 3 Blood Dragon wraz z Uplay ale od tamtego czasu przy każdym uruchomieniu kompa wita mnie pic rel. Error dotyczący wpisu, którego pliku nawet nie ma w Plikach Programów (x86). Jak się tego pozbyć?

Piszesz, że odinstalowałeś?
Ten error, to brak ścieżki dostepu do pliku wykonywalnego - czyli do pozostałości po odinstalowanej grze.
Naśmieciłeś i czyściłeś, ale to niemądra robota. Polecam zostawić rejestr w spokoju.
Pobierz program everything portable https://www.programosy.pl/program,everything-portable.html
Wypakuj byle gdzie a z folderu everything.exe przypnij do paska zadań - zawsze potrzebny.
W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń i zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.
W everything wpisz blood, albo dragon i natychmiast programik wyświetli pozostałości. Pokaż screeen z wyszukania, żeby nie było pomyłki. Znajdź uplay w everything i też pokaż, co znalazłeś.

Oprócz tego w folderze wrappers u nVidii widziałem sporo innych gier, których w ogóle nie instalowałem więc to pewnie bliżej związane z Geforce Experience.

Na screenie widać błędy ExecutableName (pliku wykonywalnego - error krzyczy, że brak klucza) SET PATH_FCBD=%R

Wykonaj logi FRST i zapodaj log FRST i Addition na wklejti i tu zamieść linki, i proś @ijuliusz - żeby Ci posprzątał.
Instrukcja FRST Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

2 polubienia

FRST.txt
Addition.txt
Oba wstawiłem na pastebin. @iJuliusz Mógłbyś tu zerknąć?
W sumie to trochę się tych wpisów nazbierało, intuicja podpowiada mi, że ponadprzeciętnie dużo.

1 polubienie

usuń plik C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\fcbd.bat i problem zniknie.

1 polubienie

@anon42271672 ma rację
fcbd - Far Cry 3 Blood Dragon

Jeśli jeszcze nie usunąłeś, poczekaj.
Znalazłem coś jeszcze

@throwawayaccount1

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. D:\Użytkownicy\sluzb\Pobrane
    fixlist.txt (1,6 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.

Fixlog.txt
AdwCleaner[C00].txt
@iJuliusz
Usunąłem fcbd.bat wcześniej więc chyba już po wszystkim. Nie jestem pewien komu oznaczyć odpowiedź jako rozwiązanie. Tobie czy @anon42271672.

Odpowiedź @anon42271672 rozwiązuje Twój problem opisany w pierwszym poście.

Miałeś w Zaplanowanych Zadaniach jeszcze jeden program
AAct_Tools

Zrób skanowanie komputera

  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Program pobierze Aktualizacje modułu skanowania
  • Automatycznie rozpocznie się Szybkie skanowanie
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz raport
  • Program zapyta o Wersję próbną odznacz i wyłącz
  • Udostępnij plik raportu
1 polubienie

Moja odpowiedź trochę się opóźniła bo robiłem kilka podejść do skanowania, które w pełnej wersji trwało 5 godzin i 26 minut. Log.

Taa, aktywator office lite bruździł :stuck_out_tongue_winking_eye:
Wstyd!

1 polubienie

Dziękuję.

Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

1 polubienie