Brama internetowa-pokazała się po formacie=problemy

Witam

Po formacie i postawieniu windowsa pokazała mi się w poł sieciowych Brama internetowa - przez nią nie mogę grać w CS’a

Przed formatem jej nie było - dlaczego się pojawiła ?? Było tylko połączenie lokalne

Nic przy routerze nie kombinowałem - posiadam D-Link DI-524

Proszę o pomoc :stuck_out_tongue_winking_eye:

wpisz w routerze adres IP twojego komputera do zakładki DMZ, problem z CS zniknie

W panelu sterowania Brama już znikła, lecz nadal nie szuka serverów, na LANie mogę grać jak kolega postawi serwer

Troszkę jaśniej co nie szuka serwerów ? router ? jakich serwerów ?

Counter Strike w ‘‘Find Servers’’ na zakładce ‘‘Internet’’ nie szuka serwerów do gry bo piszę, że nie może się z głównym servem połączyć.

Dziś musiałem ruter odłączyć na troszkę podłączam i nie ma już bramy sieciowej w połączaniach sieciowych (panel sterowania), jest tylko połączenie lokalne.

Router D-Link DI-524

czyli rozumiem że adresu IP twojego komputerka nie dopisałeś d DMZ ? jeśli nie dopisz proszę, a następnie sprawdź w ustawienia Antyirusa/Firewalla czy masz odblokowane porty na których działa CS. Nie wiem jakie są to porty bo nie grywam w gry, jednak wujek Google Ci na pewno pomoże w tej kwestii, możesz też po prostu dodać CS do wyjątków w firewallu

Tylko jest mały problem …

To DMZ jest na stronie konf. routera ?

Jeżeli tak to mam duży problem …

Bo chłopak mojej siory się na tym zna i mi to robił ale trza było założyć hasło i użytkownika

No i wchodząc na stronę konf. on chcę hasło i użytkownika …

A ja ich nie znam, da się to jakoś wyłączyć ? Bez resetowania routera o wtedy wszystkie ustawienia pójdą się ***** a ja nie umiem tego ustawić

tak, ustawiasz to na routerze,

standardowo do tego routera login: admin , hasło zostawiasz puste,

można jeszcze zalogować się jako user masz podląd na całą konfigurację ale niestey nic nie zmienisz login: user , hasło puste lub także: user

Sprawdź także ustawienia antyvirusa tak jak pisałem.

Gdy jestem już na stronie konf co mam dalej robić ? Na razie nie posiadam AV,FW. Windosowska zapora wyłączona

odszukaj zakładki DMZ z tego co pamiętam to jest w ADVANCED tam wpisz IP swojego komputera i zatwierdź

A co w PORT?

A na pewno jesteś w Zakładce DMZ ? tam nie powinno być opcji PORT