Brasero brak miejsca na dysku

(Dlugowlosyrudy) #1

Witam wszystkich wiem że podobny watek już był ale nie znalazłem tam żadnej odpowiedzi.Chodzi o to że jak chcę nagrać płytę to Brasero pisze mi że mam mało miejsca na płycie gdzie płyta dvd jest pusta a ja do dałem drugi film co raptem daje mi około 1.5Gb a tu pojawia się problem.Jak to naprawić?Z góry dziękuję.

(system) #2

Jaka wersja Brasero?

(roobal) #3

Sprawdzałeś na innej płycie czy problem również występuje?

Pozdrawiam!

(Dlugowlosyrudy) #4

tak sprawdzałem na dwóch płytach później wgrałem sobie k3b wersja 1.91.0 i też był problem nie widział wszystkich filmów na pendraiwie, a wersja brasero 2.30.2.Nie jest to wina pendraiwa bo oglądnąłem z niego wszystkie filmy bez problemu.

(system) #5

W jakim formacie masz film?

(roobal) #6

Możesz dać zrzut ekranu z błędem?

Pozdrawiam!

(Dlugowlosyrudy) #7

Witaj Roobal.

Nie da się chyba zrobić zrzutu ale opisze wszystko jak widać a wiec; jak już wybiorę dwa filmy to pojawia się żółte pole z napisem "Nagrać wybrane pliki na wielu nośnikach" a pod spodem"projekt jest za duży dla tej płyty,nawet z wykorzystaniem opcji nadpalania."u dołu tego paska jest rameczka"nagraj kilka płyt" pod tym żółtym paskiem jest duża ikona z wybranymi filmami ile czasu trwają.Już na samym dole jest rameczka narysowana mała płyta "płyta pusta DVD_ROM:brak wystarczającej ilości wolnego miejsca"i ikonka z napisem nagraj jest szara taka jak za mgła tak wygląda cała strona.A różne formaty są tych filmów.

Pozdrawiam.

(roobal) #8

Nie mam pojęcia co może być problemem. Masz możliwość może sprawdzić pod Windowsem czy problem również występuje? Jeśli to nie błąd w Brasero lub K3b, to może nagrywarka nawala lub trzeba zaktualizować firmware.

Pozdrawiam!

(system) #9

Nie koniecznie, najlepiej sprawdzić pod LiveCD, Windowsa z natury wole omijać...

(roobal) #10

Prędzej LiveUSB, chyba, że kolega ma dwa napędy CD/DVD-ROM :wink:

Pozdrawiam!

(Dlugowlosyrudy) #11

Na windowsie wszystko działa nagrywam bez problemu dzięki za pomoc może jak się po bawię to coś przypadkiem się naprawi.Mam jeden naped.

A używałem różnych pendraiwów i z odczytem filmów to nie ma problemów.Wielkie dzięki.

Pozdrawiam!