Brkujace GB na dysku

Witam.

Podczas instalki Windowsa gdy tworze partycje mam tak:

C : 10 GB

D : 100 GB

E : 3 GB

czyli wychodzi 113 GB a dysk ma 120 czy dyski juz fabrycznie maja mniejszy rzeczywisty rozmiar niz podany przez producenta?

To jest normalne.

Jak dysk ma 80 gb to pokazuje 76 gb.

Było już o tym.

W informatyce przelicznik to 1024 a producenci dysków liczą w układzie SI (dziesiętnym)

Dwa, część “ginie” ponieważ jest używana przez system do prawidłowej pracy, dlatego ich nie “widać”

BTW - dlaczego tak dziwnie podzieliłeś dysk?

BTW2 - od czego masz hardware?

Monczkin Jeśli komputer jest tylko do przegladania stron i sluchania muzy to wystarczy gora 10-20 programow… PLUS gry i pliki z filmami czy muzyka na dysku D… Nie widzę nic dziwnego…

No a dysk 320 GB ma faktycznie 298 GB.

dlaczego uwazasz ze dziwnie? na C mam system i instalke, D jest na muze i filmy a F na wazne dokumenty

Dysk można Powiększyć nawed do 50% ponieważ dysk składa się z dwóch hmm… dwóch części my używamy jednej a druga jest fabryczna. By to zrobić trzeba podpiąć 2 dyski,ma to też wady Tracimy gwarancje na dysk.

Ja mam porobny problem mam 20 Gb na C niemam dużo programów troche w dokumentach jest śmiecie ale mam tylko 2 gb wolnego miejsca!! według moich olbliczeń zgubiło się z 9 GB o_O (odliczyłem windowsa)być możliwe jakieś stare save z gier

czy są jakieś programy które pokazują Wszystko co mamy na dysku każdy plik/folder i jego Wage Dokładną z danymi?