Brontok.A[10]


(Szopen) #1

Panowie i Panie. Mam ogromny problem. Od kilku dni wyskakuje mi zielona strona z jakimiś dziwnymi językami i na górzę opczywiście BRONTOK.A. czytałem już dużo po forach ale nie rozumiem jak znajdować zainfekowane pliki w logach z OTLa. Czy jeżeli podeślę log ktoś mógłby mi pomóc tylko żeby napisać ten skrypt do wykonania w OTLu. Z góry wielkie dzięki. Pozadrawiam :slight_smile:


(Spandau) #2

Myślę że tak :slight_smile:


(Szopen) #3

To tylko zakończy się skanowanie programem Malwarbytes włącze OTL i podsyłam logi. I od razu moje drugie pytanie. Złapałem to coś prawdopodobnie w ten sposób że pożyczyłem koledze dysk zewnętrzny 1 TB na którym mam mnóstwo ważnych rzeczy. Muzykę z itunesa, filmy, sterowniki i tego typu rzeczy. On miał właśnie tego Brontoka.a. I teraz moje pytanie jak przeskanować ten dysk i czym bo boję się że na nim znajduje się brontok i będzie mi się zawsze odnawiał.


(Spandau) #4

Należy podłączyć ten dysk na czas skanu Malwarebytes. Raport Malwarebytes pokaż na forum. Następnie z podłączonym dyskiem wykonaj skan OTL


(Szopen) #5

http://wklejto.pl/130175 Jakie akcje wykonać? Usunąć wszystko? I dalej OTL jak rozumiem.


(Spandau) #6

Tak usunąć + OTL


(Szopen) #7

Wszystkie usunięte poprawnie. Logi z OTL: tylko wydaje mi się że OTL nie sprawdził mi wogóle dysku d i wymiennego g…

http://wklejto.pl/130178 OTL.txt

http://wklejto.pl/130180 Extras.txt

Dodane 01.08.2012 (Śr) 15:41

I jak teraz mam sprawdzić czy napewno się pozbyłem tego brontoka?


(Spandau) #8

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.