Brother DCP-J315W w Windows 8

Na Windows 7 mogłem zainstalować zarówno po kablu jak i z Wifi. Na Windows 8 na tablecie ani na laptopie nie widzi drukarki w sieci.

Mam system Windows 8.1 64-bit na laptopie i 32-bit na tablecie. 

http://support.brother.com/g/b/faqcategory.aspx?c=pl&lang=pl&prod=dcpj315w_eu_as&ftype2=186

Wyłączenie zapory nie pomaga. Innych wskazówek nie znalazłem.

Sprawdź jaki adres IP ma drukarka i spróbuj ręcznie dodać drukarkę po adresie IP (w oknie dodawania wyszukiwania drukarki wybierasz opcję Mojej drukarki nie ma na liście, a następnie opcja wyszukania po adresie TCP/IP).

Również nie znalazło drukarki. Wcześniej tak instalowałem drukarkę, na Windows 7, że odpalałem płytę ze sterownikami, łączyłem się z drukarką prze Wi-Fi i wybierałem drukarkę albo wpisując jej adres IP, ale nie mogę się połączyć z drukarką teraz w Windows 8, a piszą, że WIndows 8 obsługuje to urządzenie.

Bo obsługuje, ja mam tą samą drukarkę i win8. Tylko, że u mnie drukarka połączona jest z routerem. Wszystkie komputery znajdują mi wtedy drukarkę po IP przydzielonym z routera.

Wiem, że jak wchodzę w “Sieć” w drukarce, w ustawieniach sieci drukarki to są tam różne adresy ip, maski i tak dalej. 

 

Jak połączyłeś drukarkę z routerem?

 

I jak wtedy się z nią łączysz? Podczas instalowania drukarki wybierasz z listy i przydzielasz port?

 

Ja do tej pory miałem tak, że musiałem się rozłączyć z netem i połączyć z drukarką i mogłem drukować. Podczas instalacji nie użyłem nawet kabla. Do chwili jak mam Win 8, że w ogóle jej nie ma na liście.

 

Tylko jak zacznę się bawić to jedyny komp, który ma Win 7 pewnie jak zmienię IP drukarki to zablokuje sobie możliwość drukowania  :stuck_out_tongue:

Wiec tak, utworzyłem sobie sieć Wifi prze router i tj. podłączyłem się drukarka do tej sieci wifi (analogicznie jak komputer łączy się z WIFI)

Przydzieliłem stały adres IP w ustawieniach routera. 

I wtedy wyszukuje sobie router automatycznie, albo po wskazaniu konkretnego adresu IP. Od kilka lat mam tak podłączenie, było wiele formatów na kilku komputerach, na zadnym nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem drukarki.

W drukarce “sieć - kreator konfiguracji” prosi o wybranie wifi i podania hasła. Wpisane. Patrzałem w ustawieniach routera jest niby podłączona do sieci. 

 

Teraz jak instalujesz drukarkę?

 

Jaki port?

Nie wybierałem żadnych portów. Tak jak pisałem wcześniej dodaję nową drukarkę. Jak jej nie widać to wybieram opcję mojej drukarki nie ma na liście, a tam:

Dodaj drukarkę używając adresu TCP/IP. Robiłem to około 4 lat temu ostatnio.