Browzar - Opinie , Uwagi

Witam

Właśnie zainstalowałem tą przeglądarke , a w zasadzie pobrałem i musze powiedziec , ze ku mojemu zdziwieniu jest naprawde dobra , niestety nie posiada instalatora , i jest w fazie beta no szkoda , szkoda…

Jak myślicie , czy dorówna taki przeglądarką jak FireFox czy Opera?

Ja myśle , że tak… :stuck_out_tongue:

Pozdr.

Także przed chwilą pobrałem tą przeglądarkę i jakoś mam mieszane uczucia co do niej.

Plusy:

  • Potrzebuje mało pamięci - u mnie góra 13MB

  • Jest dobra do np. Pendrive’a - można ją w każdym komputerze z Windowsem uruchomic

  • Nie wymaga instalacji

  • Dobra przeglądarka dla osób dla których liczy się przede wszystkim prywatnośc

Minusy:

  • Brak zakładek

  • Nie zapisuje ciasteczek i innych danych

  • Posiada dosyć mało funkcji

  • Brak możliwości importu funkcji z innych przeglądarek

  • Trochę nieładne skórki

  • Brak menu kontekstowego

  • Przy pasku adresu wyszukiwarka tylko Browzer’a czyli brak np. Google.

Neutralne:

  • Oparta na silniku IE

  • Nie działa mi literka c z kreseczką

- Mi jakoś strony troszeczkę wolniej ładują się w porównaniu z Firefoxem

Prawdę mówiąc - Nie jeżeli nie poprawi swoich minusów (chociaż kilku).

przecież ona nie ma konkurować z ff czy operą Ma być mała, przenośna i bezpieczna - i jako taka się sprawdza. Wadą jest, że korzysta z silnika IE - nie najlepszego trzeba dodać. Nie ma co jej porównywać do innych preglądarek, jako przeglądarka na co dzień nie sprawdza się. (patrz minusy wymienoine przez adama9870)

Do tego potrzeba jej również czasu.

Nie wszystko od razu. :wink:

Browzar musi ‘nadgonić’.

Proszę zmienić temat postu na konkretny.JNJN

Szczesze mowiąc Browzar mi się nie podoba…

  1. [*:2bzle8a3]Korzysta z silnika IE - pomijając sam fakt bezpieczeństwa (lub jego braku) - strony będą wczytywać wolniej od Opery i FF.

A u mnie ta “przeglądarka” zagości na stałe (na pendrive oczywiscie)

Jest lekka, ładna (czarny skin) i na pewno lepsza od gołego IE.

Ale w/w Portable Firefox zajmuje o wiele więcej miejsca niż ta nakładka (bo chyba trzeba tak nazywać Browzar-a)

Jak dla mnie, Browzar to nic innego, jak “goły” IE…

A i nakładką to nie jest. Najwyżej okładką :-s

Wasacz ma racje… to poprostu okrojone z większości funkcji IE :slight_smile: Czyli coś co daje możliwość obejżenia strony i… ataku na nas ze względu na małą ochronę albo nawet jej brak. Jak już sciągać coś takiego to już nie lepiej IE ? nie przepadam za IE ale w sumie po co komu coś takiego? :slight_smile: