Brudny komputer

(Szymonnowak4) #1

jak oczyścić komputer z kurzu??

czy wystarczy wsadzić rure od odkurzacza i pruuuu ...

jak oczyścić wentylator procesora i zasilacza czy to tylko wystarczy

czy lepiej żebym wzią go do serwisu???

(ak6) #2

To na początek. Ale potem kup sobie sprężone powietrze i wydmuchaj dokładnie resztki kurzu ze środka. Dobrze byłoby zrobić to jakąś małą sprężareczką. Jak będziesz miał i tak wszystko na wierzchu to polecam pościągać wentylatory i po zdjęciu z gumowych zaślepek (czasem są to naklejki, które trzeba okleić - ale nie w całości) kapnąć kropelkę oliwki - najlepiej zegarmistrzowskiej. Ścianki obudowy przecierasz lekko wilgotną ściereczką. Radiatory przedmuchujesz powietrzem lub po zdjęciu można odkurzyć je miękkim pędzelkiem.

(michalj82) #3

Co do odkurzania to gdzieś czytałem, że rura od odkurzacza nie może być metalowa tylko plastikowa.

(ak6) #4

metalowa rura może zrobić zwarcie ale przecież i tak robisz to przy odłączonym zasilaniu. Poza tym trzeba oczywiście robić to ostrożnie aby nie uszkodzić podzespołów płyty głównej.

(Szymonnowak4) #5

ja też co.ś takiego słyszałem i jeszce że trzeba rure od odkurzacza podłażyć do kaloryfera żeby nie zepsuć kompa tylko nie wiem jak się za to zabrać

Złączono Posta : 28.10.2006 (Sob) 12:54

na i własinie po to trzeba podłorzyć odkurzacz do kaloryfera

(ak6) #6

Jeśli już to nie odkurzacz a metalowa rurę od niego aby ją uziemić.

Ale czy nie masz plastikowych końcówek do niej ??

Lub w ogóle zrezygnować z tej rury i operować tylko samym wężem.

Poza tym nic się nie stanie od tej rury.

(Szymonnowak4) #7

no mam tylko teraz jak odkurzyć wentylatory żeby nie uszkodzić zasilacza i procka?

(ak6) #8

odkurzaczem nie uszkodzisz. Ale i też do końca nie odkurzysz. Czytałeś co napisałem wcześniej ??

(fiesta) #9

Jasne 8) i wszystkie powyższe czynności należy wykonywać w gumiakach i rękawicach (takich jakie mają pracownicy z elektroenergetyki) :PPP

Ludzie kto wam takich głupot nagadał, wyczyściłem a pewnie ponad 100 różnych komputerów odkurzaczem, sprężonym powietrzem, z metalową rurą i bez :P, i jakoś komputer zawsze powstał po takim zabiegu, oczywiście wszystko należy robić z głową, delikatnie a nie na "chama" i nic nie powinno się zdarzyć

8)

(Szymonnowak4) #10

a czy to sprężone powietrze mogę nabyć w sklepach komputerowych?

i czy na jakiś czas wystarczy dmuchnąć odkurzaczem

Złączono Posta : 28.10.2006 (Sob) 13:21

a czy jak nie urzyję tego spręzynowego powietrza to będzie coś niedobrze??

(ak6) #11

tak - prawie każdym.

nie dmuchnąć tylko wyssać a potem dmuchnąć powietrzem (z odkurzacza więcej wdmuchasz tam kurzu niż to warte)

?? ?? ??

(Airborn) #12

fiesta , prawda jest taka, że na metalowych końcówkach mogą znajdować się ładunki elektryczne (elektryczność statyczna), które są potencjalnie niebezpieczne dla urządzeń elektronicznych, choć prawdopodobieństwo przeskoczenia ładunku z metalowej rury, czy choćby naszego ciała jest raczej niewielkie, zawsze należy pamiętać, że takie zagrożenie istnieje :wink:

(Krzycholud) #13

A ja gdzieś o metalowych końcówkach czytałem... Coś pisali że może ładunek być i sruuu. Błyskawiczny format dysku :stuck_out_tongue: - znaczy utrata wszystkiego.

(Szymonnowak4) #14

[-o<

(fiesta) #15

Takie same mogą być na wkrętaku, a czy słyszałeś zeby do montażu kompów stosowano wkrętaki z tworzywa sztucznego ??

Taaaa i jeszcze co ??

(Airborn) #16

nie wiem czy słyszałeś, ale przed montażem komputerów zaleca się położenie podzespołów na specjalnej macie, często spotyka się też ze specjalnym przewodem który z jednej strony podłanczamy do komputera, a z drugiej do masy (np. kaloryfera), ryzyko istnieje, ale jest ono raczej niewielkie

(Crealive) #17

Ja odkurzam raz na 2 miesiace spycjalna koncowck zrobiona przezemnie :wink: wchodzi wszedzie...

(Szymonnowak4) #18

dzięki chłopaki

(Gardons) #19

krzycholud napisał:

A ja gdzieś o metalowych końcówkach czytałem... Coś pisali że może ładunek być i sruuu. Błyskawiczny format dysku - znaczy utrata wszystkiego.

to o magnesie czytałes:)