"Brutalne gry" To chyba żart

Ostatnio nawet temat ucicha… Temat “brutalnych gier” Powiało grozą, co nie?

:mrgreen: - Aż strach się bać, czego to jeszcze nie wymyśla.

Mam 15 lat, znaczy teraz skończę 15… Grałem w Postala II-I nie wiem, ale nie widzę żadnych złych skutków… Nikogo nie pobiłem itp. co w naszych gimnazjach jest dość trudnym zadaniem… :?

Dorośli doczepiają się “brutalnych gier” Oczywiście, jest to dla nich "plaster na sumienie A co robią dzieci? Piją… Palą, biją… niszczą!-Rodzice o niczym nie wiedzą!

Też znane:

Zrobił to to i to… Kogo wina? “Grał w brutalne gry” :mrgreen: Jakież to jest znane! P_amiętaj dobry człowieku, jeśli zaczniesz grać choćby w Postala 2 zaczniesz zabijać_-Mam tak to rozumieć, chyba nie!

Uważam że gorsze skutki od Postala 2 ma choćby Tibia, jeśli z prostego, miłego grania-zacznie się przeradzać w pewnego rodzaju chorobę.

Gry gry, jeszcze raz gry! - A TV to już znikło!

np. Dziecko w domu… Sam, ktoś mu zabroni włączyć film który jest od 16lat? Nie… Brutalność często przekracza granice Postala.

Pamiętajcie, w postalu mamy do wyboru:

"Bądz dobry… Lub zły" Nie wiem, ale dla mnie temat brutalnych gier-To śmiech+załamka…

PS. Oczywiście nie mówię o tym, żeby 8letni dzieciak(np.) grał w “brutalne gry”

Bo to już jest przesada… Głównym problemem zachowywania się ludzi-Sa RODZICE, jeśli wychowają go odpowiednio… “Brutalne gry” Nie zniszczą go-Jestem tego pewien. Co wy o tym sądzicie?

mój kolega świata poza tym nie widzi i przez to został na drugi rok w tej samej klasie więc tym ktoś powinien sie zainteresować

W Postala to by sobie moja siostra mogła zagrać. Pograj w Manhunt 2 czy FEAR.

Do takiego nienormalnego zachowania z reguły nie prowadzi granie w takie gry, co uzależnienie od nich.

brutalne gry są złe dla psychiki człowieka, jeśli są jedynym sposobem na życie i jeśli traci kilkanaście godzin dziennie na taką rozrywkę

wtedy może rzeczywiście wykitować albo zacząć mordować albo cokolwiek, bo może mieć spaczone pojęcie o rzeczywistości

jeśli ktoś gra hobbystycznie to nie sądzę, żeby to miało jakiś większy wpływ na życie

Takie gry muszą jakoś oddziałowywać…

Z tego co wiem, dwaj nastolatkowie grali w Postala i Dooma i zabili nauczyciela strzelbą, a pozycję, jaką przyjął strzelający, była podobna do pozycji z Dooma… Tak pisze w niemieckiej gazecie…

Nom… Ale słuchaj, mogło być tak, że byli też jakimiś chuliganami z problemami wychowawczymi. Oczywiście MOGŁO, nie musiało.

Ja osobiście w Dooma grałem tylko w demo-kawałek, bo dla mnie za ciemny klimat. :mrgreen:

Racja… Inne poglądy mają ci, którzy nie mieli z grami styczności.

wszystko jest dla ludzi. kiedyś nie było gier, telewizji i też były gwałty, pedofilia i morderstwa.

a naprawde brutalne to potrafi byc tylko życie :mrgreen:

Jest jedno “ale”. Podobno na oryginalnych pudełkach z grami jest napisane od jakiego wieku są dozwolone, ale sprzedawcy na to nie patrzą. Co innego w przypadku alkoholu i fajek…

fear czy ja się przeszłyszałem?,powiedz mi co w fear takiego naprawdę nie normalnego jest?,rozumiem krew sie leje,no i ta fizyka,ale czy ty tam zobaczyłeś żeby ktoś zginał z ludzi,w podstawce jeden/dwóch zginęło ,były natomiast klony,a w dodatku no to może jeden człowiek zginął,bo dalej nie przeszedłem bo mi sie nie chciało :stuck_out_tongue: a manhunt to rozumiem jeszcze.

moje zdanie jest takie że stanowczo władze i instytucje itp, przesadzają zgadzam się z walkerem,ja mam 15 lat,a oglądałem horrory,grałem w prawie wszystkie gry,oprócz monhunt 2 bo myślę ze to przereklamowane,a co rodzice,nic bo nie widzą zmian w zachowaniu itp. nawet z matką oglądałem horrory,pokazywałem gry w które gram i nic,nawet Jej sie to podobało :twisted: ,a po prostu nie jest to żart,tylko załosne się to robi,wystarczy spojrzeć na sejm,i co widzimy… :x dobitnym przykładem jest na to szanowny Pan Giertych,w ten tego nie miał więc próbuje przywrócić dawne dzieje,choćby sprawa z mundurkami :evil:,i co spróbują zabronić sprzedawać,i co to zdziała?,przecież każdy z nas wie jaka jest skala piractwa w Polsce :x więc tym nic nie zdziała…

Mówie o nienormalnym zachowaniu człowieka pod wpływem takich gier.

Chwila,chwila

dziwno bo u mnie w mieście w Poznaniu można dostać spokojnie fajki czy alkohol,bez względu na wiek,no może 13/14 nie dostanie ale 15 to spokojnie tak,wiem bo sam widziałem,słyszałem,właściwie co w drugim sklepie się dostanie,a dziwne bo jakoś nie pale,nie pije,no może próbowałem :twisted: ale to co innego,

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 16:28

ja nie słyszałem o zachowaniach pod wpływem fear chociaż wszystko sie zdarzyć może,jak na przykład szanowny Pan Giertych jest ministrem edukacji :? i do czego to dochodzi,no cóż jakie władze tacy ludzie :frowning:

w hiszpanii są mundurki i nikt nie robi z tego afery, nawet w niektórych odpowiednikach naszych liceów są a podczas zajęć nie masz prawa opuścić terenu szkoły więc nie narzekajcie bo polska jest dośc liberalna jeszcze. tak samo popytajcie się jak brutalna jest policja w belgii i francji a nie narzekanie młodych ludzi jak to u nas źle.

powiem Wam jedno koledzy, najgorzej jest jak ktoś w życiu nic nie widział i się go przysłowiowo spuści z łańcucha, widziałem w Gdańsku jak studiowałem na PG do czego to prowadziło jak komuś rodzice wszystkiego bronili w domu a później poczuł wolność

całą podstawówkę maiłem fartuszek i tarcze szkoły na ramieniu i żyję, przynajmniej się człowiek zachowywał po dordze do szkoły bo sie bał że ktos odczyta z jakiej się jest szkoły i pójdzie naskarżyć :mrgreen:

tak są i np w Japonii jeśli sie nie mylę,ale po co w prowadzać zamieszanie,bo tylko jeden Pan minister ma takie zachcianki?a pewnie oglądałeś w wiadomościach że nie których nie będzie stać i co w tedy?po prostu załosne jest to co się dzieję w naszym kraju,a może za 6 lat będzie Pan Lepper ministrem edukacji :?

Jeśli chodzi o mundurki… To u nas będą po 30zł/35zł.

I wiecie co będzie-Zielone kamizelki(słyszałem od wychowawczyni)

Pan Giertych oficjalnie wyśmiany i poniżony…

Co do tematu:

-Oglądałem artykuł właśnie o “brutalnych grach” (nadal śmieszy mnie ta nazwa)

Jestem wyrozumiały, że w takim klasycznym artykule pojawił się Postal 2, Manhunt, czy The Punisher. -Przykłady tak zwanych “brutalnych gier” [:mrgreen:]

Ale co robi tam GTA:San Andreas? :2gunfire:

ena mundurka w danej placówce zależy od wybranego fasonu i materiału. Z informacji uzyskanych w szkołach wynika, że wahać się ona może od 50 do 400 zł. Dla niektórych rodziców zakup nawet najtańszego mundurka może być jednak problemem. Dlatego rząd obiecał dofinansować milion najuboższych dzieci. Pomoc wynosić ma 50 zł. Do tej pory nie zostało jednak wydane rozporządzenie w tej sprawie,to nie takie proste :stuck_out_tongue: i do czego dadzą

te 30 zł? chyba na papier toaletowy :oops: ,a Gta to nie umiem powiedzieć :oops: chociaż grafika bardziej przypomina kukiełki niż ,Grafikę’’

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 16:58

http://www.gazetaprawna.pl/?action=show … .1.htm&p=1

tu link do artykułu przeczytaj

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 16:59

a zwłaszcza przeczytaj komentarze,i co nie których ,opinia sie zmieni’’

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 17:01

A punischer i owszem nie wspomniałem jest brutalny itd ale to w 95% zachowanie zależy nie tylko od wychowania dziecka,ale i postępowania rodzica

Chciałeś powiedziec miały być ja mam w ost. kl. gim. 54 zł i to jest najtaniej spośród kumpli z którymi gadałem bo mają po ok 65-70 zł więc 2 razy drożej niż planowano

nie wiem czemu w wielu krajach zakazany jest manhunt , przeszedłem grę na hardkordzie i nie wydaje się mi, że ta gra robi psychopatów …

bardziej straszne sa japonskie horrory , ja naprawdę drgnąłem tylko 1 raz, jak wyskoczył trup z worka 8)

Ja miałem okazję grać w pełną wersje Manhunt’a - Nudy, szczerze powiedziawszy…

Z horrorów grałem w The Suffering… Ale to nie jest wg mnie “brutalna gra” a zwyczajny horror. Te gatunki się różnią. :slight_smile:

jeżeli ktoś jest słaby psychicznie, tzn ma jakieś problemy ze swoją psychiką to potrafi tak się uzależnić i zatopić w świat jakiejś “brutalnej gry” , że może przestać odróżniać świat gry od świata rzeczywistości i potem własnie robia się takie tragedie jak zabicie nauczycielki jak to ktoś wyżej pisał… autor tematu pisał, że nie zauważył aby jakaś brutalna gra miała na niego wpływ… otóż zmiany w psychice są niezauważalne, zwłaszcza przez nas samych… najgorsze jest to, że w takie gierki często przeznaczone tam dla osób powyżej 18 czy iluś tam lat, grają małe dzieciaki… fascynują się tym i dlatego uważają taki wirtualny świat za wzór do naśladowania i z niego wynoszą różne postawy (bo są jeszcze w tak młodym wieku, że dopiero uczą się nabywać różne postawy i reakcje wobec otaczającego je środowiska) i stąd potem częste agresje w szkole, pobicia, itepe itede… stąd w przeciwienstwie do autora tematu, uważam, że “brutalne gry” mają zły wpływ na ludzi… nie mówię, że dla wszystkich, ale mają

Gra jak gra, a dlaczego nikt nie zwraca uwagi na to, że małe dzieciaki itp skaczą z okiem bo Supermen albo inny tego typu połamaniec poleciał albo uczepił sie czegos ??

No i chyba najważniejsze, gdzie są rodzicie wtedy kiedy dziecko siedzi po 6/8 albo i więcej godzin przed komputerem i zanika granica miedzy grą a rzeczywistaością ??