BSOD 0x0000008E, 0x0000000A

Witam

Mój sprzęt:

ASUS P5QL SE

Ram: DDR2 GOODRAM 2GB

Karta ASUS Radeon HD2600 pro

Zasilacz OCZ 500W

Przeinstalowałem system ponieważ pojawiał mi się BSOD z takim błędem 0x0000008E

Podczas instalacji windowsa dostaje taki błąd: 0x0000000A

Proszę o pomoc.

Hej,

Odnośnie pierwszego błędu - 0x0000008E - nieco informacji znajdziesz w bazie Microsoft’u w tym linku - wg informacji tych błąd może być wynikiem działania wirusa, choć wg niektórych źródeł błąd może być efektem błędnych sterowników. Ale skoro przeinstalowywałeś system, to nie powinien się już pojawiać… :slight_smile:

Błąd kolejny - 0x0000000A - został opisany przez Microsoft tutaj. Może być on wynikiem błędnych sterowników bądź uszkodzenia sprzętu. Biorąc pod uwagę fakt, że błąd pojawia się podczas instalacji, najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie pamięci RAM. Dlatego na początku sprawdź właśnie ten element za pomocą programu MemTest - link do programu oraz odpowiednią instrukcję znajdziesz TUTAJ.

Jeśli w pamięci pojawią się błędy konieczna będzie ich wymiana. Jeśli pamięć jest OK spróbuj pozostałych metod podanych w artykule Microsoft’u.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Włączyłem memtest i jest w nim mnóstwo błędów(pamięć kupiłem wczoraj:))

Czy to znaczy, że pamięć jest uszkodzona.

P.S Dodam jeszcze, że instalując system (wtedy, gdy pliki instalacyjne są kopiowane ) zawsze od około 66% są błędy(mnóstwo błędów), a więc daję pomiń plik, tak z około 10 razy pomijam plik a następnie BSOD. Płyta z systemem jest sprawna.

tak, aczkolwiek jakie te ram-y kupiłeś ?? dołożyłeś do posiadanych ??

Nie nie dokupywałem do posiadanych.

GOODRAM 2GB 800 DDR2

wyjmij zatem stare na chwilę i przeprowadź testy.