BSOD - 0x0000009C


(YakuzaPL) #1

Witam, zmagam się z BSOD, a dokładnie błędem 0x0000009C. Tak wygląda ten BSOD - http://imgur.com/tnegchc. Temat składam z trybu awaryjnego z obsługą sieci, gdyż tylko tu nie wywala mi BSOD. Czytałem temat jak złożyć temat w tym, więc opisze to tak bardzo jak to możliwe. W ostatnim czasie nie zmieniałem żadnego oprogramowania, ani żadnych części. BSOD nie pojawia się w określonych czynnościach, czasami przy włączaniu komputera, czasami przy graniu. Teraz dam zrzut z HD Tune z zakładki Health -

. Podczas skanowania z Error Scan z HD Tune wywaliło mi BSOD. Ponownie pisze że w trybie awaryjnym prawie wszystko działa gdyż przed chwilą wywaliło mi znowu BSOD. Screen’a z memtest nie zrobię bo nie umiem. Screen z HWiNFO nie dam bo nie chce się włączyć. Postaram się zrobić jeszcze screen’a z tego Error Scan z HD Tune. @Edit Okazuje się że podczas skanowania z Error Scan zawsze wywala mi BSOD zawsze w tym samym momencie podczas skanowania. Proszę o pomoc.


(krystian3w) #2

Najprościej to aparatem zrobić zdjęcie monitora :wink:.


(YakuzaPL) #3

Ale nwm o co chodzi z tym memtest


(FadeMind) #4

This BSOD means that a fatal machine check exception has occurred. BSOD error code 0x0000009C may also show “MACHINE_CHECK_EXCEPTION” on the same blue screen.

http://www.carrona.org/bsodindx.html#0x0000009C

  • czyszczenie komputera (z kurzu)
  • regeneracja chłodzenia i wymiana past termo
  • test pamięci (memtest)
  • monitorowanie temperatury podzespołów
  • test dysku MHDD

Jeżeli nie masz wiedzy i doświadczenia w temacie udaj się do serwisu komputerowego.
Trudno spekulować na temat dokładnej przyczyny BSOD bez dokładnych testów. Bez wątpienia jest to problem sprzętowy.