BSoD 1405 po poruszeniu komputera

Witam od jakiegoś czasu dręczy mnie blue screen z kodem 1405 (zawiesza się obraz i nawet restartu nie ma), dzieje się tak zawsze gdy poruszę komputerem lub postawie coś mocno na biurko, podskoczę obok pc   :smiley:

Dodam że ta obudowa to slim, dysk twardy znajduje się pod zasilaczem, i czasem jak dotknę go po kilku godzinnej pracy to jest bardzo nagrzany, stacja dysków ściska też mocno kable wychodzące z dysku, praktycznie nie ma tam miejsca.

Czasami gdy przełożę kable od dysku i stacji dysków w inne gniazda to pomaga, albo jak po dociskam kable od dysku też pomaga, ale po ok. tygodniu-dwóch problem wraca.

Czego to jest wina? Czy to mogą być jakieś stery? 

 

Windows 7 Ultimate 32bit

Sempron 3600+ (2ghz)

Zintegrowany Geforce 6150 LE (już mam dedykowaną ale kabla brakuje…) 

2 gb ram

 

 

EDIT:

Po odstawieniu PC na kilka godzin i ponownym włączeniu nie występuje ten problem.

Czasami zamiast tego zawieszenia obrazu, zawiesza się myszka, jednak dalej mogę grać używając klawiatury.

Moim zdaniem coś jest niedociśnięte. Rozebrałbym komputer i złożył jeszcze raz, dociskając porządnie złącza i przewody.

Wszystkie przewody dociskałem i sprawdzałem czy końcówki nie są uszkodzone, wszystko wygląda dobrze, jednak kompa (Fujitsu Siemens Esprimo obudowa Slim) używałem w pionie tzn. dyski były umieszczone po boku, obróciłem kompa tak jak powinien być (dyski leżą płasko do ziemi, etykietą ku górze) i wygląda na to że działa.

Czy mogła to być wina tego że talerze w dyskach zbyt latały jak komputer leżał na boku?

Dyski mogą działać w każdym położeniu. Moim zdaniem to musiało być któreś z gniazd lub przewodów - pod kątem przy drobnym uderzeniu powstawała przerwa która powodowała błąd skutkujący bluescreenem.