[BSOD] "A clock interrupt was not received..."

Witam.

Mam wielki problem.

Gdy włączę jakąkolwiek grę wymagającą troszkę więcej mocy (NFS Undercover, F.E.A.R 2 (Demo), Mirror’s Edge).

Po kilku minutach gry system staje i pokazuje się standardowy Blue Screen…

Wiadomość jest następująca: “A clock interrupt was not received by secondary processor within the allocated time interval”.

Czytałem, że trzeba zaktualizować BIOS do najnowszej wersji (co zrobiłem), ale nic to nie pomogło.

Nic nie robiłem z prockiem, działa on na fabrycznych ustawieniach.

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770-DS3 F7h, a było f.

Procesor: AMD Phenom X4 64 9750.

Z góry dziękuję za pomoc.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Po co? Po wklepaniu do Google’a frazy “A clock interrupt was not received by secondary processor within the allocated time interval” sytuacja wydaje się być dość opłakana i beznadziejna… Niestety :frowning:

Ech kurde CCleaner usunął mi Dump’a, a do tego czasu nie miałem crash’a :slight_smile:

Hmmm podobno ten problem wynika z BIOS’u. No cóż, popatrze jeszcze te linki jak będzie BSOD jeszcze raz.

Z tego co napisałeś wynika iż możesz jedynie zrobić downgrade BIOS-u (upgrade już był)