BSOD - Bugcode USB driver (windows 7)

(punisher1) #1

Phenom 2 X4 955, ASUS M4A88TD-V EVO, Gigabyte gtx460 768mb, Kingston hyperX 2x2gb 1333mhz, samsung f3 500gb,

ocz stealthXstream 500W,

Witam. Mam problem z mysza pod USB (jakis noname bez sterownikow). Raz dziala raz nie, czasem podziala kilka godzin i sie rozlacza. Czasem podlacze, jest dzwiek z systemu o informacji podlaczenia urzadzenia do USB i po chwili dzwiek odlaczenia, za 5 sek znowu dzwiek podlaczenia, mimo tego ze jej nie ruszam z gniazda USB. Dzisiaj wyskoczyl BSOD o tresci "Bugcode USB driver". Probowalem kazdy port USB i to czy zadziała jest praktycznie przypadkiem. Dodam, ze a4tech x718 działa dobrze, chociaz raz podczas podlaczenia mignęła tylko dioda i zgasła, za 2 proba bylo to samo i pomogl dopiero restart. Czasem wyskakuje komunikat, ze nie moze znalezc sterownika do urzadzenia. Natomiast mam tez klawiature pod USB i od poczatku nie było z nią zadnych problemow. Co dziwne ta trefna mysz działa na innym kompie idealnie. Podlaczam, swieci i działa idealnie, za kazdym razem.

Czy jest to problem ze sterownikiem USB (przeciez "siodemka" napewno takowy ma), czy zasilacz nie trzyma napięcia na linii 5V (chyba na takiej działa mysz). Jednak co do zasilacza to nie chce mi sie wierzyc, bo klawiatura działa idealnie, rowniez bez instalacji wlasnych sterownikow.

(Bartek603) #2

Jeśli myszka działa poprawnie to proponuje znaleźć do niej sterowniki.

Stworzyć kopię zapasową sterowników do myszki z Twojego komputera. (może się jeszcze przydadzą :slight_smile: )

Usunąć sterowniki do myszki z menadżera urządzeń

resetujemy komputer

instalujemy nowe sterowniki

resetujemy komputer i sprawdzamy czy działa myszka.

Jeszcze ewentualnie może jest włączona jakaś ochrona w BIOS'ie choć nie sądzę bo wtedy myszka nie powinna Tobie w ogóle działać, w każdym bądź razie warto sprawdzić :slight_smile:

Ja mam taki "problem" z tabletem że działa on tylko na jednym wejściu USB pod które został podłączony podczas instalacji sterowników.

(punisher1) #3

Gdzie znajduja sie sterowniki, ktore "siodemka" instaluje podczas podlaczenia urzadzenia do USB. Chcialbym je usunac, tak aby pobrała je na nowo. Nie chce robic formata [-o<