BSoD i problem z bootowaniem

Witam. Problem mam następujący: odpaliłem wczoraj komputer,a tam po ładowaniu Microsoft Corp. wyskakuje mi blue screen.

Jako że mam Vistę kliknąłem F8, próbując uruchomić tryb awaryjny czy narzędzia do naprawy komputera. Tryby awaryjne nie uruchamiają się, zaś narzędzie do naprawy Visty uruchamia się do białego windowsowego tła, po czym powiadamia mnie, że nie może się załadować i restartuje sprzęt. Użyłem pod F8 opcję braku restartu po błędzie systemu i odczytałem błąd mojego BSoD’a, a mianowicie: 0 X 000000ED. W poradach otrzymałem wiadomość iż muszę stworzyć Vistę Recovery, ważący ok 130 mb plik, których poprzez zewnętrzne bootowanie odpali mi naprawę systemu i tam w konsoli wpisać muszę fixmgr bodajże. Problem stanowi bootowanie, które nie chce się załadować po uruchomieniu komputera. Wypaliłem płytkę z oprogramowaniem recovery, zbootowałem pendriva wrzuciłem tam najpierw pliki recovery, potem pobrany Windows Vista Home Edition. Bootowanie nie dochodzi do skutku mimo ustawień w Biosie, system kontynuuje pracę normalnie prowadząc do przebrzydłego niebieskiego błędu. Czy da się to rozwiązać z platformy “ja i moja przestrzeń”? Jestem w stanie nawet sformatować swoje cenne dane, byle by mi ten komputer śmigał. Proszę o pomoc.