BSOD i różne błędy - nie mogę nawet uruchomić combofix

(Alzajac1) #1

Od jakiegoś czasu wyskakują mi jakieś BSOD-y ale nie mogę zobaczyć ich ponieważ za szybko znikają a komputer się resetuje. Dzieje się tak w różnych momentach np. przy włączaniu ekranu logowania (czasem kilkakrotnie), uruchamianiu różnych programów w tym combofix. W procesach jest kilka niepokojących pozycji których wcześniej nie było, do tego znacznie zwolnił net a winamp i firefox wywalają błędy po ok 10 sekundach użytkowania ;/ Proszę o pomoc.

(Cosik Ktosik) #2

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

(Alzajac1) #3

mam 25 plików .dmp - domyślam się że ich nazwa to miesiąc/dzień/rok i numer błędu z danego dnia... Jeśli się nie mylę to z dziś mam 8 tych plików. który mam podać?

(Cosik Ktosik) #4

Wszystkie z dzisiaj (tylko daj je na stronkę wklej.org).

(Alzajac1) #5

http://wklej.org/id/10448/

w oznacznikach <> wpisałem numer pliku .dmp

(Cosik Ktosik) #6

71, 50, A, 8E ntoskrnl.exe (8 błędów)

8E sr.sys (raczej nie zwracałbym na razie na niego uwagi).

Co do pierwszego, spróbuj na razie go przywrócić.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\ntoskrnl.ex_ C:\WINDOWS\System32\

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows... jest spacja

expandX:\i386\ntoskrnl.ex_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.