BSOD i zawieszanie się systemu Windows 7

Problem zaczął pojawiać się jakieś 2 miesiące temu. Podczas grania w gry jak i odtwarzania muzyki zaczynały pojawiać się BSOD-y, a czasem system zwyczajnie się zawieszał. Myszka i klawiatura nie reagowały, a dźwięk w głośnikach przybierał formę nieprzyjemnego przesteru. Dodatkowo czasami po przymusowym resecie komputer miał chyba problem z bootowaniem - otóż na ekranie wyświetlał się napis ‘no signal input’, a komputer sam wyłączał się i włączał ponownie.

Sądziłem, że jest to problem z jakimś wirusem bądź z plikami systemowymi. Sformatowałem dysk i zainstalowałem system ponownie. Problem BSOD-u i zwisu pojawił się ponownie po kilku dniach. Głównie wyskakuje podczas grania w gry. W czym może tkwić przyczyna?

System Windows 7 Home Preimium 64bit z dodatkiem Service Pack 1

Procesor Intel Pentium® Dual-Core E6300 @ 2.80GHz 2.53GHz

RAM 4GB

Karta Grafiki GeForce 9500 GT

Oczytaj i przeanalizuj pliki minidump a będziesz wiedzieć co powoduje BSOD: szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Jeżeli podejrzewasz że problemem jest karta graficzna to:

-spróbuj zainstalować nowsze bądź starsze sterowniki,

-sprawdź temperatury karty - jeżeli są za wysokie wyczyść ją z kurzu,

-przetestuj kartę na innym komputerze.

przyczyną błędu jest:

Wygooglowałem jakąś łatkę na stronie Microsoftu, nie wiem czy próbować ją instalować

http://support.microsoft.com/kb/979538

Wszystkie podzespoły komputera czyściłem miesiąc temu, więc nie powinny być przykurzone, temperatura też w normie. Co do sterowników karty grafiki zainstaluje starszą wersję.

Cześć,

Podaj markę i moc zasilacza bo to kluczowa kwestia.

Nie wiem co konkretnie może się przydać, więc przesyłam zdjęcie z danymi zasilacza

phkc.jpg

Jeżeli masz taką możliwość podłącz markowy zasilacz (do przeczytania) i sprawdź czy problem ustąpi.

Gdy nie grasz to jest wszystko w porządku?

Póki co problem rozwiązał się sam po zainstalwoaniu starszych sterowników grafiki i poprawieniu wentylacji komputera. Podejrzewam, że to zasilacz jest główną przyczyną. Problem nie pojawił się od kilku dni. Temat do zamknięcia.