BSoD kilka razy dziennie - skan OTL

Witam, od kilku tygodni codziennie wyskakuje mi bs po kilka razy, bez względu czy gram,słucham muzyki,siedzę w internecie,oglądam filmy, czynność nie ma tu żadnego znaczenia bo i tak się pojawi, przedtem nie miałem takich problemów dodam że regularnie “czyszczę” komputer programem ccleaner i skanuję antywirusem a ostatnio robiłem defragmentacje dysków, dalej to samo, zna ktoś przyczynę ?

Zakładałem już taki temat ale nikt nie dał rady mi pomóc, teraz dorzucam skan OTL. I tak w najbliższym czasie robię formata lub instaluje linuxa jednak chciałem jeszcze raz spróbować zapytać o pomoc.

Raport błędu : 95409034x.png

OTL - http://wklej.to/Bu4sj

Extras - http://wklej.to/1HtOW

Próbowałeś wyczyścić rejestr, i defragmentować rejestr ??

Tak, nie raz.

Temp ?? Chodzi o pliki tymczasowe, jak dobrze się domyślam ?? Próbowałeś przywrócić system, do stanu sprzed tego momentu ??

A jeśli tak, to czy to coś dawało ??

Nie próbowałem, nie znam dokładnej daty kiedy zaczęło się to dziać, chyba że można to jakoś sprawdzić.

Jak uruchomisz przywracanie systemu, wybierz miesiąc wrzesień, i powiedzmy połowę września, jako datę przywracania systemu,

bliżej połowy, bo nie wiem, jak tam są punkty ustawione przez Windows - a. Wybierz najdalszą datę przywracania systemu, i przywróć go.

Windows radzi powyłączać wszystkie programy przed wykonaniem tego procesu :slight_smile:

  • Spróbuj poprzez przywracanie systemu, jak to nie pomoże będziemy myśleć dalej :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Dzięki za radę ale z przywracania chyba nie skorzystam, ostatnio robiłem spory porządek na komputerze odinstalowując wiele gier i programów, oraz robiłem porządki w folderach a takie przywracanie wszystko by popsuło, już wolę zrobić formata :slight_smile: (choć może brzmieć to trochę nielogicznie), więc innych sposobów nie ma ? A nie można czegoś spróbować zrobić w OTL ? Ja tam się nie znam ale wiem że często właśnie tak rozwiązało się wiele problemów, kiedyś ktoś na innym forum powiedział mi że to może być przyczyna antywirusa AVG.

Ja AVG, to już z 5, albo 10 lat nie korzystam, używam tylko i wyłącznie avast darmową wersję.

Na Windowsie XP używałem programu avast, oraz Kerio Personal Firewall.

Teraz na tym obecnym komputerze, używam avast, oraz Outpost Security Suite 7.1 Free.

  • Formatowanie, to ostateczność. Najpierw przywróć system, jeżeli to nie pomoże, to dopiero później sformatuj dysk.

Wiem że ostateczność, ale 3 lata temu instalowałem windowsa i od tego czasu nie formatowałem, myślę że format może się przydać tym bardziej że już się na to przygotowałem psychicznie :smiley: , ważniejsze rzeczy zgrałem na płyty i odinstalowałem prawie wszystko poza kilkoma rzeczami których używam na bieżąco.

Po formacie chcę zainstalować antywirusa kaspersky.

Kaspersky nie jest najskuteczniejszym anty wirusem :smiley: pozwól, że coś Ci pokażę :slight_smile:

Nie wszystko, co jest płatne jest najlepsze :smiley: http://www.avast.com/pl-pl/free-antivirus-download

Spójrz proszę na porównania :slight_smile: Ja używam avasta, i Outpost Security Suite 7.1 free ma on w sobie:

  • Firewall

  • Anti Malware

  • Anti Spam

  • Anti Leak

Przed tym używałem Kerio Personal Firewall i byłem bardzo zadowolony, gdyż jak wchodziłem na jakąś stronę, to avast powiadamiał mnie

o zagrożeniu, i blokował stronę. Nie raz, nie dwa wchodząc na allegro.pl avast blokował strony pewnych użytkowników, bo jak próbowałem wejść na ich

linki, to pokazywał zagrożenie, nazwę trojana, i strona z której jest podłączony. Dlatego uważam, że najlepszy jest avast, bo pokazuje wszystko :slight_smile:

Dodane 07.10.2011 (Pt) 21:07

Aha, jeszcze jedno, wracając do stron, oraz informacjach. Pokazywał informację, że wejście na tą stronę grozi uszkodzeniem komputera :slight_smile:

Słyszałem że to są właśnie fałszywe alarmy i avast ma ich dużo.

Witam :slight_smile: No nie powiedział bym, że to fałszywe alarmy, jeśli podają nazwę trojanów :slight_smile:

Słyszeć od kogoś, że tamten usłyszał, a praktykować takie rzeczy, to 2 różne rzeczy :slight_smile: Gdy miałem 3 - ci komputer ( nie rozpisujmy się danymi technicznymi ),

to łapałem po 2XX zagrożeń dziennie, tyle wykrywał Ad Aware, jak skanowałem kompa. Często mi wirusy próbowały się wkraść do systemu, i to nie były

fałszywe alarmy. Anty wirus avast, pokazywał nazwę tego trojana, czy wirusa, i miałem akcje do wyboru: czy usunąć, czy przenieść do kwarantanny, albo coś jeszcze.

Od razu go usuwałem, więc mówi ktoś, kto kilkaset wirusów złapał, używając przed avast - em AVG, bo też inne anty wirusy próbowałem.

  • Słyszałeś pewnie od tych, co ściągają anty wirusy znanych firm, potem generator klucza pobierają, albo crack - a, i cwaniaków udają :smiley:

Takich na tym forum nie brakuje, wierz mi :smiley:

Czytałem komentarze na tej stronie pod avastem i tam pisali właśnie o tym że są fałszywe alarmy i w recenzjach także, więc coś w tym jest. :slight_smile:

Wiesz, jak to mówią :slight_smile: Lepiej zapobiegać, niż leczyć :slight_smile: Z drugiej strony, wydaje mi się, że lepiej, żeby było o te parę alarmów

za dużo, niż potem trzeba by było robić format, albo wymieniać jakieś części, bądź cały komputer, bo są takie trojany, co komputer potrafią spalić :smiley:

Jak rozwiązałeś, i czy rozwiązałeś problem z komputerem. :?:

Nie rozwiązałem, dzisiaj planuję robić formata ale zdaję mi się że problem tkwi we wewnątrz komputera i jego częściach a nie w systemie, no ale zobaczymy, mi avg często robił fałszywe alarmy i kasował różne pliki takie jak patche do gier i żeby zagrać musiałem wyłączyć tymczasowo antywirusa.

polecam zmienić anty wirusa :). Miałem kiedyś avg, to bardzo dużo wirusów przepuszczał :smiley: Poza tym avast nigdy nie skasował mi żadnych plików, żadnych aktualizacji do gier :smiley:

Nigdy nie musiałem nic wyłączać :slight_smile: Jeżeli już jesteś zdecydowany na format, to przygotuj sobie np. na płytce anty wirus - a, oraz Firewall - a :).

Odłącz internet, jak będziesz robił format ( żeby podczas wgrywania Windows - a, nie zagnieździł się trojan, albo wirus ),

odkurz ram, kartę graficzną, płytę główną, gniazda pamięci ram :slight_smile: