BSoD kilka razy dziennie - skan OTL


(Lecho1523) #1

Witam, od kilku tygodni codziennie wyskakuje mi bs po kilka razy, bez względu czy gram,słucham muzyki,siedzę w internecie,oglądam filmy, czynność nie ma tu żadnego znaczenia bo i tak się pojawi, przedtem nie miałem takich problemów dodam że regularnie "czyszczę" komputer programem ccleaner i skanuję antywirusem a ostatnio robiłem defragmentacje dysków, dalej to samo, zna ktoś przyczynę ?

Zakładałem już taki temat ale nikt nie dał rady mi pomóc, teraz dorzucam skan OTL. I tak w najbliższym czasie robię formata lub instaluje linuxa jednak chciałem jeszcze raz spróbować zapytać o pomoc.

Raport błędu : 95409034x.png

OTL - http://wklej.to/Bu4sj

Extras - http://wklej.to/1HtOW


(Profesorek9) #2

Próbowałeś wyczyścić rejestr, i defragmentować rejestr ??


(Lecho1523) #3

Tak, nie raz.


(Profesorek9) #4

Temp ?? Chodzi o pliki tymczasowe, jak dobrze się domyślam ?? Próbowałeś przywrócić system, do stanu sprzed tego momentu ??

A jeśli tak, to czy to coś dawało ??


(Lecho1523) #5

Nie próbowałem, nie znam dokładnej daty kiedy zaczęło się to dziać, chyba że można to jakoś sprawdzić.


(Profesorek9) #6

Jak uruchomisz przywracanie systemu, wybierz miesiąc wrzesień, i powiedzmy połowę września, jako datę przywracania systemu,

bliżej połowy, bo nie wiem, jak tam są punkty ustawione przez Windows - a. Wybierz najdalszą datę przywracania systemu, i przywróć go.

Windows radzi powyłączać wszystkie programy przed wykonaniem tego procesu :slight_smile:

  • Spróbuj poprzez przywracanie systemu, jak to nie pomoże będziemy myśleć dalej :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

(Lecho1523) #7

Dzięki za radę ale z przywracania chyba nie skorzystam, ostatnio robiłem spory porządek na komputerze odinstalowując wiele gier i programów, oraz robiłem porządki w folderach a takie przywracanie wszystko by popsuło, już wolę zrobić formata :slight_smile: (choć może brzmieć to trochę nielogicznie), więc innych sposobów nie ma ? A nie można czegoś spróbować zrobić w OTL ? Ja tam się nie znam ale wiem że często właśnie tak rozwiązało się wiele problemów, kiedyś ktoś na innym forum powiedział mi że to może być przyczyna antywirusa AVG.


(Profesorek9) #8

Ja AVG, to już z 5, albo 10 lat nie korzystam, używam tylko i wyłącznie avast darmową wersję.

Na Windowsie XP używałem programu avast, oraz Kerio Personal Firewall.

Teraz na tym obecnym komputerze, używam avast, oraz Outpost Security Suite 7.1 Free.

  • Formatowanie, to ostateczność. Najpierw przywróć system, jeżeli to nie pomoże, to dopiero później sformatuj dysk.

(Lecho1523) #9

Wiem że ostateczność, ale 3 lata temu instalowałem windowsa i od tego czasu nie formatowałem, myślę że format może się przydać tym bardziej że już się na to przygotowałem psychicznie :smiley: , ważniejsze rzeczy zgrałem na płyty i odinstalowałem prawie wszystko poza kilkoma rzeczami których używam na bieżąco.

Po formacie chcę zainstalować antywirusa kaspersky.


(Profesorek9) #10

Kaspersky nie jest najskuteczniejszym anty wirusem :smiley: pozwól, że coś Ci pokażę :slight_smile:

Nie wszystko, co jest płatne jest najlepsze :smiley: http://www.avast.com/pl-pl/free-antivirus-download

Spójrz proszę na porównania :slight_smile: Ja używam avasta, i Outpost Security Suite 7.1 free ma on w sobie:

  • Firewall

  • Anti Malware

  • Anti Spam

  • Anti Leak

Przed tym używałem Kerio Personal Firewall i byłem bardzo zadowolony, gdyż jak wchodziłem na jakąś stronę, to avast powiadamiał mnie

o zagrożeniu, i blokował stronę. Nie raz, nie dwa wchodząc na allegro.pl avast blokował strony pewnych użytkowników, bo jak próbowałem wejść na ich

linki, to pokazywał zagrożenie, nazwę trojana, i strona z której jest podłączony. Dlatego uważam, że najlepszy jest avast, bo pokazuje wszystko :slight_smile:

Dodane 07.10.2011 (Pt) 21:07

Aha, jeszcze jedno, wracając do stron, oraz informacjach. Pokazywał informację, że wejście na tą stronę grozi uszkodzeniem komputera :slight_smile:


(Lecho1523) #11

Słyszałem że to są właśnie fałszywe alarmy i avast ma ich dużo.


(Profesorek9) #12

Witam :slight_smile: No nie powiedział bym, że to fałszywe alarmy, jeśli podają nazwę trojanów :slight_smile:

Słyszeć od kogoś, że tamten usłyszał, a praktykować takie rzeczy, to 2 różne rzeczy :slight_smile: Gdy miałem 3 - ci komputer ( nie rozpisujmy się danymi technicznymi ),

to łapałem po 2XX zagrożeń dziennie, tyle wykrywał Ad Aware, jak skanowałem kompa. Często mi wirusy próbowały się wkraść do systemu, i to nie były

fałszywe alarmy. Anty wirus avast, pokazywał nazwę tego trojana, czy wirusa, i miałem akcje do wyboru: czy usunąć, czy przenieść do kwarantanny, albo coś jeszcze.

Od razu go usuwałem, więc mówi ktoś, kto kilkaset wirusów złapał, używając przed avast - em AVG, bo też inne anty wirusy próbowałem.

  • Słyszałeś pewnie od tych, co ściągają anty wirusy znanych firm, potem generator klucza pobierają, albo crack - a, i cwaniaków udają :smiley:

Takich na tym forum nie brakuje, wierz mi :smiley:


(Lecho1523) #13

Czytałem komentarze na tej stronie pod avastem i tam pisali właśnie o tym że są fałszywe alarmy i w recenzjach także, więc coś w tym jest. :slight_smile:


(Profesorek9) #14

Wiesz, jak to mówią :slight_smile: Lepiej zapobiegać, niż leczyć :slight_smile: Z drugiej strony, wydaje mi się, że lepiej, żeby było o te parę alarmów

za dużo, niż potem trzeba by było robić format, albo wymieniać jakieś części, bądź cały komputer, bo są takie trojany, co komputer potrafią spalić :smiley:

Jak rozwiązałeś, i czy rozwiązałeś problem z komputerem. :?:


(Lecho1523) #15

Nie rozwiązałem, dzisiaj planuję robić formata ale zdaję mi się że problem tkwi we wewnątrz komputera i jego częściach a nie w systemie, no ale zobaczymy, mi avg często robił fałszywe alarmy i kasował różne pliki takie jak patche do gier i żeby zagrać musiałem wyłączyć tymczasowo antywirusa.


(Profesorek9) #16

polecam zmienić anty wirusa :). Miałem kiedyś avg, to bardzo dużo wirusów przepuszczał :smiley: Poza tym avast nigdy nie skasował mi żadnych plików, żadnych aktualizacji do gier :smiley:

Nigdy nie musiałem nic wyłączać :slight_smile: Jeżeli już jesteś zdecydowany na format, to przygotuj sobie np. na płytce anty wirus - a, oraz Firewall - a :).

Odłącz internet, jak będziesz robił format ( żeby podczas wgrywania Windows - a, nie zagnieździł się trojan, albo wirus ),

odkurz ram, kartę graficzną, płytę główną, gniazda pamięci ram :slight_smile: