BSOD Laptop przy ładowaniu systemu? Inspiron DUO

Dell inspiron duo, bsod przy ładowaniu windows, co jest uszkodzone, pamięć czy mb?

Nie da się niczego wybotować z pendriv’a ma ten bios, który jest przyblokowany…

Jeszcze raz, tylko powoli i dokładnie + więcej szczegółów ;-]

Narazie to wiemy, że wywala ci BSOD’a przy uruchamianiu systemu i tyle… a czy próbowałeś wchodzić w tryb awaryjny? Czy kojarzysz co tam się wyświetla na tym BSOD’zie (np. 0x00012A TU_JAKIŚ_TEKST - no coś w tym stylu albo coś innego co mogłoby naprowadzić na typ błędu).

 

  1. Nie wejdziesz przez nic (windows’a instalowałem wyciagając dysk i na innym kompie system postawiłem i zamontowałem z powrotem, bo inaczej się nie dało tego przeprowadzić.

  2. Bsod na jakąś 1/3 ekranu tak szybko się pokazuje, że nie idzie tego odczytać.

Bios masz przyblokowany ? W jakim sensie ? BTW. Sprawdź pamięć ram

Tak to jest specjalna wersja biosu, którą nie wybotujesz nic. Właśnie na pamięć najbardziej stawiam… Tylko nie mogę się wybrać do znajomego, żeby podmienić.

Hej,

I właśnie tutaj jest źródło problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Instalowania windows na innym komputerze? CO to ma do rzeczy? Przecież i tak wywalało bsody przy ładowaniu windows, a jakby zainstalował linuxa?

 

To jak mam windowsa zaintalować na tym lapku jak się nei da tego wybotować?

Hej,

Bardzo wiele - chodzi o różnice sprzętowe między komputerami. Taki zabieg udałby się, gdyby oba komputery były identyczne, a pewnie nie są i stąd problem przy uruchomieniu.

Możesz spróbować - jeśli się uruchomi poprawnie, to będzie jakieś potwierdzenie, że nie jest to poważne uszkodzenie sprzętu.

  • A próbowałeś normalnego uruchomienia z płyty CD/DVD bądź pandrive’a?
  • Dysk sprawdzałeś na innym komputerze pod kątem błędów?

Pozdrawiam,

Jak mam uruchomić cd/dvd/pedrive’a jak nic się na tym sprzęcie nie bootuje. Oprócz dysku. Przeczytaj wątek.

Dysk jest ok. Robiłem PSA, może nie najlepszy test, ale większość problemów z dyskiem wywala.

Hej,

Więc pierwszym miejscem, w które powinieneś wejść, to ustawienia BIOSu płyty głównej - tam należy sprawdzić, czy bootowanie jest włączone i jak skonfigurowane. Wiem, że pisałeś o okrojonej wersji, ale w każdej da się bootowanie włączyć. Może trzeba wyłączyć Secure Boot?

Pozdrawiam,

Przeczytaj ten wątek: https://forum.dobreprogramy.pl/brak-opcji-bootowania-z-pendrive-w-biosie-443855t.html

Hej,

Przeczytałem. Wniosek z tego taki, że uszkodzona płyta może nie umożliwić bootowania. Nie wiem więc, czego od nas oczekujesz. Skoro obstajesz przy tym, że płyta jest uszkodzona to zostaje albo serwis, albo wymiana.

Pozdrawiam,

W BIOS w ogóle nie ma opcji wyboru bootowania czy jest tylko wybór dysku twardego? Jeśli da się wybrać kolejność dysków twardych to istnieje sposób choć nieco zawiły. Ostatnio tak sobie poradziłem u siebie na płycie, która nie pozwala bootować z USB. Potrzebowałbyś drugiego dysku twardego i za pomocą przejściówki sata->usb wgrać na niego obraz systemu tak jakby to był zwykły pendrive. Potem wkładasz ten dysk zamiast napędu CD/DVD. Po instalacji wkładasz napęd z powrotem. Ja miałem o tyle łatwiej że robiłem to w stacjonarce. Oczywiście na nic się to nie zda jeśli nie możesz wybrać dysku do bootowania. Chociaż może płyta po nie znalezieniu systemu na podstawowym dysku zastartuje z tego dysko-pendriva.

 

Jakie komendy (i czy to w ogóle możliwe) zastosować, żeby system się “przebudował” na nowym sprzęcie. Zainstalowałem ubuntu na pc i przeniosłem dysk na lapa. Problem jest np. z aktualizacjami, wyskakuje, że nie ma jakichś plików. Na pc jak instalowałem to odpaliłem ATA, żeby pc go widział, na lapku też odpaliłem ATA po przełożeniu dysku.

I druga część.

Nawet nie próbuj aktualizacji bios przez wine. 

A nie ma innego sposobu?