BSOD po instalacji karty TV

Zainstalowałem sobie dzisiaj karte TV - Leadtek Winfast 2000xp expert

No i problemy zaczęły się kiedy zauważyłem, że straciłem coś czego używam bardzo często - a mianowicie stan wstrzymania…

Przy wyjściu wywala BSOD który mówi coś o sterowniku SAA713x.sys - to jest jeden ze sterowników karty.

No i teraz pytanie… karta TV albo stan wstrzymania… nie chce mi sie reinstalować wszystkiego, bo wyszukiwanie wszystkich kanałów od nowa trwa około 30 minut, a możliwe że reinstalacja bedzie na próżno…

Szukałem po internecie, ale nie zauważyłem, żeby ktoś miał problemy z tym sterownikiem.

Ma ktoś może pomysł jak to naprawić, o ile w ogóle da sie to naprawić… ?

a próbowałeś sterowników ze strony leadtek’a? ja właśnie ich używam i mam i kartę i stan wstrzymania (choć nie korzystam z niego)

PS. właśnie sprawdziłem i u mnie nie ma takiego pliku :? co trochę dziwi bo mam taką samą kartę jak Ty

może to jest jakaś pozostałość po starej karcie tv, spróbuj może przenieść go w inne miejsce i zobacz czy problem będzie nadal

Włacz wyszukiwanie plików ukrytych i systemowych

Chyba bede musiał zostać przy tym co jest na płycie… albo źle szukam

EDIT: Jeśli pozbede sie tego pliku to jedyna zmiana to brak informacji o nim na BSOD

to coś słabo szukałeś klik

a co do wyszukiwania plików, to oczywiście mam włączone te pliki ukryte i systemowe, tuner mam zainstalowany na dwóch XP i na żadnym nie ma tego pliku SAA713x.sys

miałeś wcześniej inny tuner?

Udało mi sie naprawić.

Była to właśnie chyba pozostałość po starym tunerze (?)

Nie potrzebnie zrobiłem reinstala wszystkich programów i sterów, bo musze wyszukiwać od nowa kanały TV i radia (najlepszą jakość uzyskuję po Adaptive Channel Scanning - co trwa około 30 minut…, a nie wyeksportowałem listy bo dopiero teraz znalazłem tą funkcję)

Wywaliłem ten plik, ale nic to nie dało, więc w managerze urządzeń wziąłem Pokaż wszystkie itp. i znalazło mi go na liście Sterowniki niezgodne z Plug and Play i wywaliłem go stamtąd i zaczęło działać (karta chodzi dalej bez problemów, pewnie pozostałość po starej)

===

Jeszcze żeby nie robić nowego tematu mam pytanko o dostrajanie - czy można znalezione kanały dostroić - tak było na starej karcie, nazywało sie to Fine Tune czy jakoś tak.

Bo czasem są pasy na ekranie i jakby sie dostroiło to może by zniknęły.

Pewnie wcześniej miałeś tuner oparty o układ philipsa i dlatego po zainstalowaniu nowego działy się cuda :stuck_out_tongue: (pewnie coś zostało)

Co do pytania, to w w starej wersji programu była taka możliwość w nowej nie ma.