BSOD podczas instalacji WINDOWS'A

Witam.

Mam problem z instalacją Windows’a XP.

Miałem zamiar zainstalować system od nowa bo coś mi szwankował (raczej był to wirus :slight_smile: ). Odpaliłem płytkę, sformatowała mi się partycja, gdzie zawsze jest instalowany Windows. Restartuje się potem komputer, włącza mi się instalator z interfejsem graficznym, prosi mnie o podanie klucza i godziny…I kilka minut potem włącza mi się BSOD, z taką oto treścią:

Zrestartowałem komputer, włącza mi się ponownie instalator i pojawia mi się trochę podobny BSOD, ale o trochę innej treści:

Więc nie wiem co się stało. Nawet instalowałem Windowsa 2000 i też się pojawia BSOD ale o jakieś innej treści.

Proszę o pomoc :frowning:

Może pomoże gruntowny format z innej lokalizacji np. Linuxa uruchomionego z live-cd?

Stop 0x0000007F lub UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

Najczęstszą przyczyną tego błędu jest awaria sprzętu. Jest wielce prawdopodobne, że ujrzysz ten komunikat o błędzie Stop, jeżeli masz wadliwe kości pamięci, niedopasowane moduły pamięci, wadliwie działający procesor albo awarię wentylatora lub zasilania, która powoduje przegrzanie. Pojawienie się tego błędu jest szczególnie prawdopodobne w wypadku systemów, w których procesor został przestawiony na pracę z szybkością przekraczającą szybkość nominalną - czyli po overclockingu.

* Rozwiązanie: Pierwszy parametr występujący zaraz po numerze błędu Stop określa konkretną przyczynę pojawienia się błędu, tak jak wyjaśniono w bazie Knowledge Base w artykule Q137539 zatytułowanym “General Causes of Stop 0x0000007F Errors”.

http://search.microsoft.com/results.asp … 0x0000007F

Dodane 18.01.2010 (Pn) 19:36

* STOP 0x000000D1

Stop 0x000000D1 lub DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jest to jeden z najczęstszych błędów Stop. Zazwyczaj błąd ten pojawia się, kiedy sterownik próbuje uzyskać dostęp do niewłaściwego adresu pamięci.

* Rozwiązanie: Poszukaj nie podpisanych sterowników i bądź szczególnie podejrzliwy wobec ostatnio instalowanych lub aktualizowanych programów antywirusowych, narzędzi do wypalania płyt CD, narzędzi dyskowych oraz programów do tworzenia kopii zapasowych, które mogły zainstalować wadliwy sterownik filtra systemu plików.

Raczej to nie wypali bo mam Radka 9550 i coś ma tam źle z wczytywaniem obrazu, ale ogółem Radek mi działa.

Wracając do tematu - wersja z live-cd jakoś u mnie nie wypaliła :frowning:

Nie musisz pobierać jakiegoś Linuksa (nie Linuxa <-- ORT) całego od razu. Kolego - pobierz LiveCD programu gparted, i jak już, to stamtąd sformatuj. Gparted Live to również coś oparte o Linuksa (o Debiana jeśli się nie mylę), lecz powinno działać.

To znaczy nie chciała się wypalić (nie wypaliła się ) na płycie czy nie zadziałała?

Nie zadziałała (po prostu)

Teraz mam jeszcze gorszy błąd bo posłuchałem się rady Jusko , nagrałem płytkę, zbootowałem płytkę, sformatowałem partycję…i się zepsuło.

Pojawia mi się taki komunikat jak się włącza BIOSA z płytą bootowalną:

.

Teraz ani Windows’a nie mogę odpalić, ani tego programu.

Nie wiem co mam robić :[

Pamięci RAM nie są w pełni sprawne. Miałem podobny kiedyś bład po instalacji. Pomogło wymiana pamięci RAM.

Spróbowałem teraz czegoś innego. Podpiąłem inny twardy dysk. Na początku jest fajnie ale potem, gdy pojawia się instalator Windows’a z interfejsem graficznym pojawia się od razu taki komunikat:

zz9515_20100130011.jpg

Może w tym błędzie będzie dokładnie pisało o co chodzi.

Stop 0x000000D1 lub DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jest to jeden z najczęstszych błędów Stop. Zazwyczaj błąd ten pojawia się, kiedy sterownik próbuje uzyskać dostęp do niewłaściwego adresu pamięci.

* Rozwiązanie: Poszukaj nie podpisanych sterowników i bądź szczególnie podejrzliwy wobec ostatnio instalowanych lub aktualizowanych programów antywirusowych, narzędzi do wypalania płyt CD, narzędzi dyskowych oraz programów do tworzenia kopii zapasowych, które mogły zainstalować wadliwy sterownik filtra systemu plików.

Jak mogę instalować sterowniki jak ja instaluje Windows’a na tzw. “golasa”. Formatuję partycję przy instalowaniu systemu, po zainstalowaniu podstawowych plików Windows’a restartuje się komputer, potem włącza mi się instalator z interfejsem graficznym i od razu mi się włącza BSOD.

Jak ja mogę instalować sterowniki podczas instalacji systemu ?? xD

Ja też mogę poszukać w Internecie informacji o błędzie (copy&paste). Mi chodzi o to, żeby wytłumaczyć co się ogółem dzieje i co trzeba zrobić, aby Windows się zainstalował pomyślnie i bez błędów mi chodził :))

Skoncentruj się na pliku atapi.sys. Albo plik powoduje błąd albo jest zainfekowany rotkitem. A płytę masz oryginalną ???

A co ma oryginalność płyty do błędu ?? Według mnie żadna bo można tylko zobaczyć czy jest legalna przy aktualizacji systemu. Na 2-gim komputerze instalowałem taką samą wersję Windows’a i jakoś mi śmiga komputer. Raczej coś jest z tamtym komputerem :slight_smile:

Dodane 03.02.2010 (Śr) 17:02

Próbowałem instalację na legalnym i to samo jest xD