BSOD, problem z ram-em czy innej natury?

Niedawno (dosłownie pare dni temu) kupiłem komputer, sam go złożyłem (kupiony w częściach).

Jego komponenty:

Asrock P55 Deluxe3, Geforce Gigabyte Gtx 460 1gb DDR5/256b, 4gb ram GEIL PC 1333 (2x2gb), Zasilacz OCZ 500W, Intel Core i5 760 2.8ghz, dysk twardy WD 1 TB WD1002FAEX

Od czasu zainstalowania Windows 7 mam częste BSODy. Zdażaja się one losowo i nie jestem w stanie ustalić jednej konkretnej czynności która może to powodować. Przy BSOD-ach miałem 0x00000050 oraz 0x0000004e (Page fault in nonpaged area oraz drugi którego nazwy na razie nie pamiętam). Staram się instalować najnowsze sterowniki i chyba mi się to udało. Testowałem RAM memtestem 86+ i wyszło mi: na obu 70 errorów po 4 pasach, na jednym 2 errory po jednym pasie i na drugim 0 errorów po jednym pasie.

Gdzie może tkwić błąd? W RAM-ie, może jakis źle podpięty kabel, czy po prostu niekompatybilność komponentów?

Obudowe mam Poseidon 310 jakby mogło to w czymś pomóc ( w co wątpie ).

Bardzo prosze o pomoc.

Jakby ram nie był kompatybilny z płytą to komp by w ogóle nie wstał. Na mój gust walnięte pamięci/sloty pamięci. Możesz potestować każdy moduł osobno najlepiej na każdym ze slotów.

Zdecydowanie uszkodzona pamięć. Miałem ostatnio to samo z nowym GoodRamem. Memtest86+ sypał błędami. Po wymianie wszystko gra.

A może masz zakurzony komputer? Odkurz ramy i sloty. Poza tym pokombinuj ze slotami tak jak pisał wiggly. Jak nie pomoże to pozostaje kupić nowy RAM.

czytasz? komputer jest nowy, tez obstawiam ram

Tak dla przypomnienia, jest "dual chanel " czyli kości powinny być sparowane i w slotach jednego koloru.

Dodatkowe zasilanie płyty jest?

Pytam bo kumpel nie ma w swoim zasilaczu nawet takie wtyczki :D, ale Ocz dobra firma.

Dodatkowe zasilanie płyty? Nie bardzo wiem… Jak to rozpoznać?

EDIT: Zrobiłem kokretniejsze memtesty kart, i jedna jest czysta a druga ma 144 errory. Jak moge ją wymienić? Czy to jest możliwe? Czy wystarczy sam paragon?

Paragon wystarczy. Tylko wymień obie kości pamięci bo to dual.