BSOD przy 2GB ramu

Witam. Kupiłem 2x1GB SODIMM DDR2 KVR667D2S5/1G i przy włożeniu jednej pamięci Kingstona, a drugiej oryginalnej (512MB) komputer włącza się normalnie. Gdy włożę 2x1GB wyświetla się BSOD, w sumie chyba trzy lub cztery różne, najczęściej coś o pliku NTFS.sys ale nie wiem co to może mieć do nowego ramu…

Laptop jak z podpisu, z tego co wyczytałem to obsłuży do 2GB. Ktoś wie co jest przyczyną?

Pozdrawiam.

komputer z podpisu?

Tak, napisałem

:wink: BSOD pojawia się najczęściej po ładowaniu XP, raz się zdarzyło, że po zalogowaniu.

Dodam jeszcze, że próbowałem uruchomić Ubuntu z live cd ale też podczas ładowania się zawiesił.

spróbuj włożyć tylko jedną kość, możliwe że któraś jest uszkodzona. Chipset obsługuje do 2 GB.

Obydwie działają (sprawdzałem już wszystkie kombinacje łącznie z zamianą miejsc), tak jak mówiłem z 512MB bez problemu ale razem już nie :?

Zrobiłem jakiś memory test z płyty Ubuntu, niestety nie mogłem go dokończyć ale na Test 5 wykrył pełno błędów (coś ok. 2tys.) nie wiem o co w tym chodzi, ktoś mi może wyjaśnić? :stuck_out_tongue: