BSOD przy instalacji sterowników dźwięku

Witam!

Wczoraj zainstalowałem Windows 7 Ultimate (nie Lite tylko pożyczona od kolegi taty z firmy oryginałka) i zauważyłem, że nie ma dźwięku. Po prostu wyświetla mi się “No audio devices are installed”. Na forum HP ktoś miał ten sam problem by zainstalować je ręcznie. Spróbowałem, nic. Wybrałem mój sprzęt poprzez wybieranie modelu i marki. No to wybrałem Conexant AC-link audio, i instalował je przez ok. minutę po czym właśnie wyświetlił się ten błąd. Nie ma sterowników do mojego sprzętu dla Win Vista czy 7? Na stronce HP sprawdzałem. Dźwięk poprawnie działa na XP, Server 2003 i Longhornie. Może ma ktoś starowniki? Z góry dzięki za pomoc.

A pod jaki system były te sterowniki co zainstalowałeś ? podaj link do tej stronki

Pod Windows XP, bo pod Sevena nie ma.

Pobierałem pliczek .cab stąd: http://driveragent.com/archive_b/-7738356//?q=7738356.cab

Wypakowywałem go do folderu C:\swsetup (taka nazwa jest tworzona przez instalatory sterów do HP) i dalej manualnie metodą Update Driver.

No to jak Ty chcesz ,żeby działał dźwiek ???sterowniki pod XP nie pasują i nie będą działały,poszukaj pod Vistę,sterowniki od Visty pasują pod WIN 7

Tak, tylko widocznie HP nie pomyślało, że na tym starociu pójdzie Vista a co mówić o 7. Wsparcie kończy się na Windows XP Media Center Edition.

No to niestety nie będziesz miał dźwięku,jaki to jest konkretnie laptop ?

HP Compaq nx9010. Staroć, ale jak widać nowsze systemy idą.

Dodane 23.02.2010 (Wt) 9:57

A samemu sterowników nie uda mi się zrobić?

Nie da