BSOD przy różnych operacjach. Pomocy

Pomocy. Mam takowy problem. Kompa kupiłem całkiem niedawno (wrzesień). Z tego co pamiętam BSOD wywalało czasem już przy botowaniu Windowsa 7 lub Visty. Mam Windows 7 Ultimate 32bit. Zauważyłem, że występuje przy operacjach związanych często z pamięcią czyli np. w czasie gry z dużymi wymaganiami, przy kopiowaniu wielu rzeczy na raz lub korzystaniu z wielu okien w IE, zauważyłem też problemy przy instalacji i odinstalacji Daemona - za każdym razem wywala BSOD tak jakby kłóciły się sterowce ? Albo może zasilacz nie nadrabiać - czy jest to możliwe? Jeżeli będą potrzebne info jaki zasilacz w razie czego mogę sprawdzić i dopisać.

Sprawdzałem pamięć RAM programem do diagnozowania "Memtest86+ 4.20 " i nie wykrył żadnych błędów. Ostatnio zrobiłem Update BIOSu , a po formacie Windy żeby upewnić się, że to nie żaden syf - update wszystkich sterowników czyli płyta główna, karta graficzna co się dało na najnowsze. Poniżej sprzęt i log z BSOD dołącze po południu bo mam problem z symbolami. Jak będzie coś jeszcze potrzebne to piszcie.

Sprzęt:

Processor : Intel(R) Core(TM) i3-2105 CPU @ 3.10GHz

Memory : 2048MB(Speed 1333)

Mother Board : H61M-S2V-B3

Windows Version : Microsoft Windows 7 Ultimate

Installation Date : 2012-01-11

Monitor : Rodzajowy monitor PnP

Video Adapter : NVIDIA GeForce GTS 450

Mouse : Urządzenie wejściowe USB

Keyboard : Standardowa klawiatura PS/2

Disk Drive : ST1000DL002-9TT153 ATA Device(931GB, IDE)

Do wymagających gier to sprzęt Twój nie nadaje się. Przyczyną BSODów mogą być niestety awarie sprzętowe np RAM (w 100% nie sugeruj się MEM testem) Awarie na płycie głównej. Zasilacz może nie trzyma napięć

Nie wiem czy się nadaje czy nie - jednak wszystko co nowe jak narazie śmiga i się cieszę. Nie wiem czemu w logu jest 2 gb jak mam 4 gb itd. ale wydaje mi się że to wina zasilacza

Zasilacz nie jest winny, że masz widoczne 2GB pomimo że zainstalowane masz 4 GB. Nawet jakbyś miał 32 GB RAM to i tak system 32 bit nie zaadresuje więcej niż 3.25 GB RAM.

Zdaje sobię sprawę z tego, jednakże w innym programie pokazuje mi 4 GB. Nie chodzi o system tylko o sprzęt jaki jest. Pozatym zasilacz kolego jest winny bo jest na liście hu**wych zasilaczy , myślałem po prostu, że znajomy znajomego w sklepie nie zrobi mnie w ciula - bo napewno wiedział co tam wkłada. Złe taktowanie itd. po prostu nie nadrabia bo jest nędzny i musze go wymienić. Tyle w temacie ale dzięki za rady :))

Jeżeli faktycznie miałeś BSOD, to system powinien zamiescić zrzut błędu. Wyszukaj pliki *.dmp a następnie pobierz nadzędzie debbuging Tools for windows

http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463009

Tak jak pisze kolega, tutaj dokładna instrukcja:

bluescreen-ekran-bledu-stop-t114464.html?hilit=minidump#p797327