BSOD przy uruchamianiu Visty - proszę o pomoc!

(Lucass Home) #1

Witam. Mam taki problem, że zaraz po rozpoczęciu ładowania systemu w momencie gdzie ma się pokazać znaczek windowsa wywala mi blue screena, zrzut pamięci, wyłączenie dysku i restart kompa. Dlaczego tak się dzieje? Nic nie ruszałem, zainstalowałem tylko Catalysty 8.12, nie wymieniałem części ani nie podkręcałem kompa. Rano zainstalowały się krytyczne aktualizacje. Czyżby to po tych sterownikach? Oto dane błędu:

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 1000008e

BCP1: C0000005

BCP2: 8198DD2E

BCP3: 8816B2B8

BCP4: 00000000

OS Version: 6_0_6001

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

Dodam, że posiadam system Vista Home Premium 32.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

(Jonek29) #2

Najlepiej weź płytke Visty weź z niej zbootuj kompa i wybierz naprawianie systemu jak zrobi to dalej uruchom system ponownie i zobacz czy nadal będzie BSOD.

(Cosik Ktosik) #3

Wejdź do trybu awaryjnego i usuń spod niego te sterowniki. W przypadku dalszych błędów, przed startem systemu wciśnij F8 i użyj ostatniej znanej dobrej konfiguracji.

PS Ja dzisiaj po aktualizacjach także nie mogłem uruchomić komputera, klawisz F8 pomógł. Tylko u mnie nie chciało mojego hasła przyjąć.

Jeżeli do restartów będzie nadal dochodziło, a wejdziesz do trybu awaryjnego, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

(Lucass Home) #4

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na razie pomogła "Naprawa systemu" z płytki Windowsa. Udało mi się uruchomić kompa i ze strachu go nie chce na razie wyłączać :stuck_out_tongue:

Sterowniki jeszcze zostały, jeżeli błąd się ponowi to je usunę ale nie wiem czemu miały by robić problemy skoro są z oryginalnej strony ATI.