BSOD przy włączaniu systemu

Witam, mam problem z włączaniem komputera. Na laptopie MSI mam Windows 7 Professional 64 bit i przy włączaniu mam BSODy. Musze skorzystać przy każdym uruchomieniu z partycji recovery, potem widzę niebieski ekran i jak zresetuje kompa to się włączy i działa normalnie. Najdziwniejsze jest to że jak już w jednym dniu zrobię naprawę systemu z partycji recovery i wyłączę komputer to przy ponownym uruchomieniu tego samego dnia żaden błąd nie występuję, a dzień później już znowu zobaczyłem bluescreen. Mógłby mi ktoś pomóc zdiagnozować przyczynę? Dajcie jakieś pomysły albo powiedzcie czy jakiś log zrobić czy coś bo takie korzystanie z rocovery jest denerwujące i zajmuje czas przy włączaniu kompa. A jakimś specem nie jestem i nie mam pomysłów…

Przyczyn może być mnóstwo. Walnięty ram, wirus, jakiś inny problem ze sprzętem(np. coś nie tak z hdd), problem z systemem lub sterownik. Spróbuj go uruchomić w trybie awaryjnym. Jeżeli nie ruszy, przetestuj programem memtest pamięć ram. Jeżeli nie wykaże błędów, to przeinstaluj system. Jeżeli to nic nie da, najlepiej będzie go zanieść do serwisu.

Pamięć sprawdzałem i nie było błędów. Dysk również programem HDD Tune (chyba tak się to nazywa) i wszystko ok. ogólnie nie ma żadnych problemów z komputerem, wszystko działa wydajnie tak jak powinno tylko przy każdym uruchomieniu muszę odzyskiwać system z partycji recovery :frowning:

W takim razie oddaj go na gwarancję, ponieważ jak najbardziej ta usterka podchodzi pod nią. Po za tym, laptop jest takim komputerem, że samemu nic się z nim niestety nie zrobi. W autoryzowanym serwisie mają możliwości, serwisanci na pewno tam niemałą wiedzę i doświadczenie mają, tak więc na pewno sobie z nim poradzą.

Dodane 14.09.2010 (Wt) 21:50

Chociaż moze spróbuj ściagnąć takiego samego Sevena jak masz na lapku, zainstaluj go na swój klucz, który masz na spodzie i zobacz czy problem będzie się powtarzał… Może po prostu nie tak jest z tą partycją recovery. Pamiętaj tylko, że na torrentach są różne modyfikowane systemy, tak więc musisz czytać opisy, czy jest to kopia 1:1, czyli kopia przy której nic nie było robione oraz po instalacji systemu będziesz musiał aktywować telefonicznie system, bo przez neta się nie aktywuje, ponieważ sam nie wiem czemu te systemy preinstalowane od producentów laptopów nie chcą się aktywować przez neta.

Jestem studentem i mam system z MSDN AA. Laptopa kupiłem bez systemu, dostałem tylko sterowniki. Btw. dziwi mnie że jak już jednego dnia odzyskam system to przy ponownym włączeniu tego dnia wszystko działa. A następnego dnia znowu muszę działać z recovery. Przynajmniej tak mi się powtarza od kilku dni.

Może to coś z ustawieniami w BIOSie albo właśnie wadliwy sterownik do czegoś? Chociaż wszystko wydaję się funkcjonować bez problemów.