BSOD w XP, ciągły restart

Witam!

Przed burzą wyłączyłem komp z zasilania. Nazajutrz pojawił sie BSOD po uruchomieniu. Po wejściu w którąkolwiek z opcji, a mam tu na myśli ostatnia dobra konfig., uruchom system win normalnie itd., zapełnia sie niebieski pasek wczytywania i wyskakuje na 1 milisekunde BSOD. Potem następuje restart systemu. Moge wejść w BIOS i to chyba wszystko.

System: Windows XP Service pack 3

Wolałbym, żeby reinstal był ostatecznością :-(. Więc macie jakieś pomysły?

Przydałoby się podać co widniało na tym BSODzie

BSOD wyskakuje tylko na chwile, mignie przed oczyma i restart systemu. Nic nie można odczytać. Chybaże masz pomysł jak to zrobić.

Zrób tak:

Panel sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie. Odznacz dostępną tam opcję ”Automatycznie uruchom ponownie”…

Po tym zabiegu, jeśli system wyświetli znowu BSOD, będziesz mieć możliwość spisania kodu błędu wraz z nazwą pliku.

Lub użyj tego narzędzia: http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html Pokaże Ci ładnie to czego szukasz, kod błędu i sterownik odpowiedzialny za awarię.

EDIT: fakt, nie doczytałem.

Najpierw trzeba się dostać do systemu, co chyba jest w tym przypadku niemożliwe.

Spróbuj wcisnąć klawisz Pause/Break w czasie wyświetlania BSODa.

Nic to nie dało. Nie jestem tylko na 100% pewien czy klawiatura działała podczas wduszania Pause/Break :wink: . Jednak podczas wyboru opcji było OK.

No dobra, to co teraz? Szukać płytki instalacyjnej XP? :stuck_out_tongue:

Poszukaj, a jak już znajdziesz, to spróbuj naprawić system z płyty.