Btrack 3 instalacja karty sieciowej wifi

Zaczynam swoją przygode z linuxem i od razu schody

Kupiłem Karte sieciową na USB firmy Kozumi K-1500UDN

Moje pytanie polega na tym iż próbuje użyć jej w btracku 3 lecz niestety nie wykrywa jej pod komendą airmon-ng

co robić??? próbowałem już zainstalować i załadować karte poleceniami airdriver-ng ponieważ mam płytke ze sterownikami pod linuxsa niby, ponieważ jak już wcześniej wspomniałem dopiero zaczynam bawić się linuxem i jest na tej płycie kilka folderów plików o których nie mam pojęcia do czego służą i jak je użyć więc kopiuje cały folder w różne miejsca do btracka, następnie poleceniami airdriver-ng install i airdriver-ng load instaluje i ładuje sterownik.

airdriver-ng details 10 pokazuje że sterownik jest zainstalowany i załadowany, jedynie firmware installed pokazuje na “N/A”

resetuje btracka lecz po restarcie okazuje się że zgubił sterownik więc robie to ponownie i bez restartu lecz i tym razem polecenie airmon-ng niestety

nadal nie widzi mojej karty.

Powiedzcie mi co robie źle dlaczego jej nie widzi co jeszcze moge z tym zrobić, wcześniej używałem karty sagem z neostrady, airmon widział ją bez problemu bez kombinowania i zabawy z driverami natomiast sygnał był na niej za słaby.

Pomóżcie proszę

W h@ki3ra bawić się chcesz a nawet sterowników nie potrafisz zainstalować :x

Podaj nam lepiej wynik polecenia lsusb , żebyśmy wiedzieli na jakim czipsecie działa karta, bo model karty jest małoistotny (wątpię aby komuś chciało się szukać informacji na jakim czipsecie działa karta). Ponadto podaj jeszcze wynik uname -r , żeby było wiadomo na jakiej wersji jądra chodzi system. Przyda się jeszcze lsmod. Tak poza tym, zainstaluj sobie BT4 może problem sam się rozwiąże. Nastaw się, że sterownik być może będziesz musiał kompilować własnoręcznie a może być tak, że będziesz potrzebował jakieś specjalnego sterownika aby w ogóle móc cokolwiek złamać, więc zastanów się czy dasz sobie radę.

Pamiętaj, że systemu powinieneś używać do testowania zabezpieczeń własnej sieci. Łamanie zabezpieczeń cudzej sieci jest nielegalne!

Pozdrawiam!