Buczący mikrofon

Witam,

Mam problem z mikrofonem. nie mogę używać programów do komunikacji głosowej, gdyż buczy mi mikrofon[dźwięk buuuuuu]. Nie jest to wina złego zestawu słuchawkowego, gdyż sprawdzałem buczenie na 2 różnych. Uciążliwy dźwięk czasem sam zanika, lecz po pewnym czasie znów się pojawia. [możliwe, że zanika po poruszaniu kablem lub samym mikrofonem, lecz do końca nie da się tego sprawdzić bo raz ustępuje szybciej raz wolniej, nie widać dokładnie konkretnego działania, które pomaga].Ustawienia w systemie są w porządku. Włączenie lub wyłączenie zwiększenia wydajności mikrofonu nic nie daje. Karta dźwiękowa zintegrowana, sterowniki przeinstalowywane. Dodam, że problem nie występuje od początku użytkowania komputera. Pojawił się nagle,kilka dni temu, nie poprzedzony żadnym działaniem z mojej strony.

Dziękuję za pomoc.

Przerwana masa(ekran). Pozdrawiam.

Można to rozwinąć? Powiedzieć coś więcej.

Proszę i dziękuję za pomoc.

Kabel którym przesyłany jest sygnał z mikrofonu(również wszystkie kable sygnałowe m. cz.) umieszczony jest w oplocie,t.z.w.“ekran” który zabezpiecza sygnał m. cz. przed zakłóceniami zewnętrznymi. Jeżeli ten"ekran" został uszkodzony(przerwany) objawia się to właśnie takim “buczeniem”.Uszkodzić te kable(również słuchawkowe)jest bardzo łatwo gdyż są one dość delikatne, wystarczy przypadkowe mocniejsze szarpnięcie. Wyjście?-jeżeli przerwa ma miejsce przy wtyczce możesz próbować wymienić wtyczkę, jeżeli w innym miejscu naprawa jest trudniejsza. Musiałbyś wtedy raczej wymienić kabel o ile jest możliwość wlutowania nowego w mikrofonie. Próbuj delikatnie ruszać kablem przy wtyczce, jeżeli buczenie będzie znikać to wymiana wtyczki może pomóc.Jeżeli jest to mikrofon ze słuchawkami to uszkodzenie kabla może być również przy samych słuchawkach lub na przegubie łączącym mikrofon ze słuchawkami. Pozdrawiam. P.s.-jeszcze pytanie, czy sprawdzałeś mikrofon na innym urządzeniu(jakiekolwiek urządzenie do którego można podłączyć mikrofon), jeżeli na innym działałby prawidłowo to możesz mieć uszkodzone samo gniazdo w kompie.

sprawdzałem używając dwóch mikrofonów, na dwóch było buczenie więc to nie one są winne [poza tym są nowe]. Więc pozostaje tylko gniazdo na płycie głównej? Czy możliwe są jeszcze inne opcje?

Możliwe że poprzez częste włączanie wtyczki mikrofonu obruszyły się styki gniazda w polach lutowniczych na płycie. Jeżeli radzisz sobie z lutowaniem to lutownica, cyna, koniecznie kalafonia i do dzieła. Popraw lutowanie gniazda. W skrajnym przypadku może być uszkodzona ścieżka łącząca gniazdo z masą. Sprawdź multimetrem czy pomiędzy stykiem ‘Masa" gniazda jakimś innym punktem gdzie występuje “Masa” nie ma przerwy, t.z.n. czy jest “przejście”. Może też być że w samym gnieździe styk"masowy’ nie łączy prawidłowo. Mnie czasem tak szwankuje gniazdo słuchawkowe ale ratuje lekkie poruszenie wtyczką-dziadowskie gniazda. Pozdrawiam.

Właśnie rozwiązałem problem inaczej. pomogło odkurzenie wnętrza pcta. Pewnie kurz gdzieś przewodził prąd.

Nieprawdopodobne :o ale jak się udało to gratuluję. Raczej powiedziałbym że jakieś połączenie szwankowało. Liczy się efekt końcowy :smiley: . Pozdrawiam.