Buczenie mikrofonu


(Seba164) #1

Witam. Kupiłem słuchawki Bloody G501 z wbudowanym mikrofonem (są na usb), po podłączeniu do komputera słuchawki działają bez zarzutu, natomiast mikrofon buczy. Tutaj kilka screenów z ustawień:

Za szybką pomoc z góry dziękuję. 

PS. Karta dzwiekowa zintegrowana( płyta główna- msi z97 gaming 5)


(Drobok) #2

Sprawdzałeś mikrofon na innym pc ? Sprawdź też napięcie na obudowie (czy twoje gniazdko ma uziemienie), ew spróbuj zmniejszyć wzmocnienie dla niego.


(Seba164) #3

Sprawdzałem, na starym komputerze też tak miałem. Gniazdko ma uziemienie, jak zmniejszyć wzmocnienie??


(Drobok) #4

Problem w tym, że suwaka na twoim screenie nie ma - więc jeśli w ogóle jest taka opcja to w sterowniku dołączonym do słuchawek.

 

A co do tego uziemienia na forum elektrody jest wątek z kwietnia dot. podobnego problemu (nie rozwiązany). Ja bym raczej szedł w tym kierunku, jesteś pewien że masz uziemienie na całej drodze do instalacji elektrycznej ?


(Seba164) #5

No nie ja instalacje robiłem no ale uziemienie raczej jest xD


(Drobok) #6

Weź kawałek drutu i połącz metalową część obudowy zasilacza pc z kaloryferem. Jesteś pewien że gniazdko do którego wpinasz listwę z pc ma bolec ? :slight_smile:


(Seba164) #7

( Mechatronik) Wiem co to uziemienie xd i rzeczywiście, odłączyłem tera kompa popatrzałem i to gniazdko nie jest uziemione. Opcja z kaloryferem odpada bo jest on troche daleko od kompa a nie chce przepadywać przez drut ;x


(Drobok) #8

No to musisz zmienić gniazdko, jak nie masz przewodu uziemienia w instalacji to zewrzyj bolec z masą (kiedyś się tak robiło). Możesz zrobić zworę na wtyczce (która dziurę zewrzeć z wejściem na bolec możesz sprawdzić miernikiem), jednak odwracając polaryzację (np  wkładając wtyczkę odwrotnie) puścisz fazę na obudowę. Polecam kontakt z kimś z sep - jeszcze cię kopnie albo pomylisz przewody obudowa cię popieści i będzie na mnie :stuck_out_tongue:


(Seba164) #9

Akurat w tym gniazdku nie mam… uziemienia niekiedy się nie montuje jak jest problem z dostępem do gniazdka… w innych mam, ale niestety nie w moim pokoju. Pomylić przewody to raczej nie natomiast bardziej boje się o to że przez przypadek na odwrot wtyczke wcisnę ;x


(Bowjan) #10

Jeśli połączysz prawidłowo w gniazdku zero prądowe z bolcem to bez względu na to jak włożysz wtyczke wszystko będzie ok !


(Seba164) #11

Raczej wejście na bolec we wtyczce… Bo bolca ni ma ;))


(Bowjan) #12

Wyzej napisałem wyraźnie. Jeśli nie masz gniazda z bolcem to je wymień na gniazdo z bolcem.Kombinacje we wtyczce to proszenie się o kłopoty.

Zera się szuka za pomocą neonówki .


(Seba164) #13

No ok, ale musiałbym po gniazdko zajechać gdzieś… postaram się coś ogarnąć :D