Buczenie przy włączaniu komputera

Witam! Mam otóż problem, że podczas włączania komputera z wnętrza maszyny wydobywa się uporczywe buczenie;/ Ma to miejsce jak komputer jest wyłączony przez kilka godzin. Włączy się system chwile podziała i cisza jak makiem zasiał;) Komputer wyczyściłem bardzo dokładnie;) Każda łopatka na każdym wentylatorze wygląda jak nowa;) Dźwięk ten wydobywa się z okolic zasilacza. Jak delikatnie puknę w obudowę to na chwilę się wycisza ale po chwili a piać od nowa. Jest to już trochę uporczywe, komputer jest sprzed roku, czyszczę go regularnie, więc nie wiem co może być tego przyczyną;/ Może jakieś luzy na wentylatorze od zasilacza? Z góry dzięki za pomoc;)

Masz problem z chłodzeniem karty graficznej. Sprawdź ten element i raczej go nie lekceważ. Chociaż muszę się przyznać, że u mnie przez lenistwo komp pochodził na takim chłodzeniu ok 4 lat.

Może jakieś luzy na wentylatorze od zasilacza-Sam sobie odpowiedziałeś-wymień wentylator,czyste łopatki to nie wszystko,jest jeszcze łożysko.

na 90% pada ci wentylator, najprawdopodobniej na grafice. Chwilę pochodzi, nagrzeją się łożyska, znikną luzy i wtedy przestaje buczeć. Zasilacz czy procesor jest mniej prawdopodobne, bo tu są większe wiatraki, wolniej chodzą i trudniej je usłyszeć jak padają. W rocznym komputerze, jeśli miał nowe części, nie ma prawa występować żadne buczenie, no chyba że był włączony non stop, bez przerwy.

Dodane 26.10.2010 (Wt) 20:53

To ile ty już razy czyściłeś ten komputer? Komputer to nie majtki, które pierze się codziennie. Wnętrza kompa nie powinno się za często czyścić, bo łatwo można coś uszkodzić, raz na pół roku wystarczy wyczyścić, a nawet rzadziej