Buczenie z karty dźwiękowej

Posiadam kartę Prodigy Cube Black edition od niedługiego czasu. Karta sprawuje się bardzo dobrze. Jednak ze słuchawek jak i mikrofonu słychać szum/buczenie.  Po dotknięcu PC czy samej karty problem ustaje. Wiem, że jest jakiś problem z uziemieniem. PC podpięty pod gniazdko z bolcem. Czy można coś na to poradzić oprócz interwencji elektryka bo w gniazdkach nie zamierzam sam grzebać. Czy jakaś specjalna listwa jest w stanie coś zaradzić na te problem?

 

To samo jest gdy telefon podłączę do ładowania i słuchawki mam podłączone

 

2ga już mniej wazna sprawa. Przy ustawianiu wyższego pasma dźwięku na mikrofon dostaję przy pewnym progu info, że wejście usb nie dostarcza wystarczającej ilości mocy usb2 jak i 3. Czy kwestia ta ma wpływ na słaby mikrofon? Zalman mc1. Kolejna sprawa, dlaczego  wyjście słuchawkowe mogę w tej karcie ustawić na spdif Interface natomiast w zakładce recording mam opcję: line oraz spdif interface. Ustawienie drugiego daje taki skutek, że mikro nie działa, a przecież ta karta jest podłączona pod ten interfejs.

 

Nazwa płyty głównej, jaki system bit ?

 

Prawidłowe uziemienie bolca w gniazdku jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem !

 

System to 64 bit windows 10. 

Asrock b85killer

I5 4670k 

Markowy zasilacz 530 wat w tej chwili mnie nie ma przy Pc. Gamingowy skladak. Kwestia taka ze te buczenie slysze na sluchawkach roccat syva. Natomiast na sluchawkach z telefonu lg takiego problem nie zauwazylem. Uziemienie gniazdka to dla elemtryka. A pomijajac kwestie kosztow. Listwa antyprzepieciowa moze rozwiazac problem czy trzeba by bylo inwestowac juz w ups? Chyba ze wewnetrza karta moze naprawic ten problem?