Budowa bezprzewodowej sieci - Stary budynek

Witam, potrzebuję pomocy przy budowie sieci bezprzewodowej w starym przedwojennym dużym budynku. Mieści się tam firma. Budynek posiada trzy kondygnacje. Ściany są stosunkowo grube. Pytanie moje brzmi: Jaki router, ile accesspointów i oczywiście jak najmniejsze koszty :wink: Nigdy nie budowałem sieci bezprzewodowej na tak dużej powierzchni. Jeżeli potrzeba więcej informacji, to podam. Z góry dziękuję :slight_smile:

spoko, jak wysokie są kondygnacje, typowe stare budownictwo mieszkaniowe czyli wysokość ok 3-3,5 metra ??

jest dostarczany internet bezpośrednio przez LAN tak ??

będzie szafa 19" na sprzęt czyli czy wszystko należy dopasować do niej ?? czy masz zamiar wstawić zwykły pseudo routerek plus do tego jakiś mały AP z wifi ??

Około 3m na piętrach i 3,5 na parterze

Oczywiście

Jako, że zależy nam jedynie na tym by w całym budynku był bezprzewodowy dostęp do sieci i jak najmniejsze koszty, myślałem o routerku i np. 3AP (na każdym piętrze) ewentualnie 5AP i tu jest problem. Ile sprzętu i jakiego zastosować.

opcja z 3 AP wydaje się najkorzystniejsza, ponieważ w budynkach nie ma co sie pakować w anteny dużego zasięgu,