Budowa nowego komputera

Witam otóż buduje sobie właśnie komputer ot taki o:

Oto co już posiadam:

Obudowa: Tracer Hollow

Zasilacz: Tracer 420W :confused:

Płyta główna: ASUS M5A99X EVO AM3

RAM: Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Vengeance

Procesor: AMD PHENOM X4 965 3,4GHZ

Czytałem wiele różnych opinii na temat zasilacza TRACERA ale czy wytrzyma chociaż narazie bez grafiki? Myślę nad zakupem Chiefteca 500W albo Fortrona 450W co byście mi polecili? A przy okazji jakąś wydajną kartę graficzną tak do 250zł.

Powiem szczerze, że lepiej nie trzymać tego Tracera i wymienić choćby na Aerocoola EP450 za 130zł. Bez grafiki powinien uciągnąć, ale i tak jest to tykająca bomba.

Co do grafiki to w tej cenie Radeon Vertex 4850 lub nieco droższa 6670.

Bez grafiki? Stawiasz na nim serwer?

Nie, nie będzie to serwer, napisałem tak bo budżetu narazie na kartę nie ma i dlatego spytałem się czy zasilacz wytrzymałby narazie bez karty, najwyżej z jakąś słabą zintegrowaną. Najpierw kupuje zasilacz następnie kartę :stuck_out_tongue:

Wydawało mi się, że ta płyta nie ma na pokładzie integry stąd poprzednie pytanie. Jeśli natomiast dasz w międzyczasie energooszczędną dedykowaną to prawdopodobnie nic się nie sfajczy. To raczej dość energooszcędny zestaw, szczytowo sto kilkadziesiąt W z “lekką” kartą.

A ten zasilacz to zapewne dołączony do obudowy, więc i tak cud, że się nie rozleciał.

Coolstory:

Ostatnio jedna pani w sklepie kupiła sobie taki “zestawik” obudowa + zasilacz za 120zł, przy próbie montażu podzespołów pokaleczyłem się na obudowie, a zasilacz po włączeniu się sfajczył - szczęście w nieszczęściu, że nie zdążyłem mu podłączyć podzespołów. Klient nasz pan, pani dostała to za co zapłaciła (szmelc) bo nie dała sobie wytłumaczyć.

Czyli, że jak, bo nie rozumiem.

Do autora, wybrałeś strasznie drogą płytę. Za mniejsze pieniądze dostaniesz i3-3220 (wydajniejszy od Phenoma II X4 po OC) + tanią płytę na chipsecie B75 (USB 3.0 i SATA III) i prawdopodobnie zostanie nawet na tani, ale przyzwoity zasilacz - AEROCOOL VP-450.

Czyli, że jak, bo nie rozumiem.

tak jak koledzy wyrzej odradzam trackera jest na czarnej liście zasilaczy własnie w czwartek wymieniam mojego trackera za OCZ bo raz ze tak naprawde nikt nie zna bez badania woltomierzem mocy trackera i to jest bomba zegarowa nie wiadomo kiedy sie spali

Chcąc sprawdzić sam zasilacz bez podłączania do płyty głównej można w necie znaleźć instrukcje, filmiki jak należy to robić. Co zewrzeć i co podłączyć żeby dać jakieś obciążenie bo jego brak może spowodować uszkodzenie , spalenie tym bardziej jak to zasilacz z czarnej listy. Małe pocieszenie że takie zasilacze z czarnej listy i tak się wymienia jak dotrze do użytkownika że takich się nie używa nie ważne że np. chodzi parę lat i nic się nie dzieje ale to tykająca bomba.

Nie mam przekonania do intelów, słaby stosunek ceny do wydajności :/, a AMD miałem zawsze i przy tym zostaję. Płyta nie była wcale taka droga, nówka 420zł. Mogę do niej zamontować mocne pamięci, a w razie braku wydajności OC. Po za tym nie chcę kupić jakiegoś badziewia za 200zł co przetrzyma rok i później wymiana, komputer będzie służył przez dłuższy okres czasu, monitor obsłuży max. rozdzielczość 1280x1024 więc nie potrzebuje niewiadomo jakiej dużej mocy.

Czyli jeśli zakupię FORTRONA 450W to powinnien udźwignąć ten zestaw? + jakaś karta z dodatkowym zasilaniem 6 PIN