Budowa sieci WAN

Witam.

Posiadam trzy urządzenia. Modem Netii firmy asmax, z którego wychodzi kabel ethernet router edimax BR-6314K oraz Acces Point WLAN Edimax EW-7206PDg. Chciałbym z tego zbudować sieć tak żeby komputer stacjonarny był podłączony kablem i miałbym dostęp do WI FI. Proszę o rady. Nie posiadam żadnych instrukcji z tych urządzeń. Prosiłbym o wskazówki krok po kroku gdyż jestem kompletnie zielony w kwestii budowy sieci domowych.

Modem, a dokładnie ten kabel ethernetowy podłączasz do routera, do wejścia WAN, AP podłączasz do routera, do wejścia LAN i konfigurujesz wedle potrzeb. W tym temacie masz w skrócie opisane co i jak skonfigurować :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Na stronach producentów na pewno znajdziesz PDFy z instrukcją obsługi poszczególnych urządzeń.

Proponuję zmienić tytuł, bo wprowadza lekko w błąd, ponieważ Ty chcesz stworzyć sieć domową, a w tytule piszesz, że chcesz stworzyć sieć rozległą, a to troszkę inne zagadnienie.

Pozdrawiam!

Wśród moich kumpli niestety jak jestem postrzegany jako ten “bardziej komputerowy” gdyż umiem poprawnie zainsatalować system :smiley: A pieniążków na specjalistę mi szkoda. Chcę się nauczyć robić to samemu.

@roobal dziękuję ci serdecznie za pomoc powoli daję radę.