Budowa sieci Wi-Fi


(Demart) #1

Witam wszystkich.Jestem początkującym forumowiczę, więc jak coś to proszę o wyrozumiałość. Mam problem, którego nie mogę rozwiązać dlatego proszę doświadczonych użytkowników o pomoc.Na początek napiszę czym dysponuję:

-mam dostęp do sieci Wi-Fi znam nazwę i hasło do sieci (do routera nie mam dostępu)

-2 komputery: stacjonarny-bez internetu (Windows XP) oraz laptop-internet bezprzewodowo (Windows 7)

-1 drukarka z możliwością Wi-Fi

Chcę zbudować sieć w taki sposób, aby:

-na każdym komputerze był internet

-widziały się wzajemnie,celem wymiany danych między nimi,ale w taki sposób aby nikt inny oprócz tych 2 użytkowników nie miał do nich dostępu

-aby każdy z nich miał dostęp do drukarki-najlepiej bezprzewodowo

Czego potrzebuję? Co z czym połączyć? Jak skonfigurować aby wszystko działało.


(Drobok) #2

@up nie wprowadzaj ludzi w błąd. 7 i z 98 działa w sieci, ba nawet pod domeną, więc z jakiej racji miałby się nie widzieć z xp ? Wszystko będzie śmigać.

Potrzebujesz router WDS i ap, ap łączysz kablem do twojego nowego nabytku, te same grupy robocze. Na 7 dajesz sieć domową. Potem ściągasz stera do drukarki, tworzysz w obu komputerach dodatkowy port o ip nadanym drukarce. W ap filtrowanie mac + jakieś zabezpienie


(Demart) #3

Witam. Wpadłem na takie rozwiązanie, ale chciałbym się upewnić w moim rozumowaniu. Zakupuje do komputera stacjonarnego kartę bezprzewodową.W ten sposób mam net na 2 stacjach roboczych.Na każdej z nich udostępniać 1 folder np. DANE. Udostępnianie bym ustawił tak aby tylko osoba X mogła do niego wejść. W instrukcji drukarki wyczytałem, że jest opcja hasło i mimo,że była by widoczna dla wszystkich, którzy są w sieci,to aby coś wydrukować należy podać hasło.

W teorii wszystko wygląda, że będzie Ok,ale wolę się upewnić.


(Kpc21) #4

Powinno działać, tylko musisz uważać, bo do zasobów udostępnionych bez żadnych restrykcji dostępu dostęp będzie mieć cała sieć wi-fi.